رمز من - ramzeman

اخبار فضایی برتر روزهای اخیر از نگاه اسپیس

اخبار فضایی برتر روزهای اخیر از نگاه اسپیس رمز من: پایگاه خبری ˮاسپیسˮ، منتخبی از تصاویر فضایی روزهای اخیر را منتشر نمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، پایگاه خبری اسپیس منتخبی از تصاویر فضایی روزهای اخیر را منتشر نمود.
سیارك های خطرناكطرح جدید ناسا درباره بررسی سیارك ها در جلوگیری از برخورد آنها به زمین در حال انجام می باشد. در یك سند 18 صفحه ای كه توسط "دفتر سیاست علم و فناوری كاخ سفید" (White House Office of Science and Technology Policy) انتشار یافته است، ناسا و "سازمان مدیریت بحران فدرال"(FEMA) در حال بررسی هستند تا دریابند انسان ها چگونه می توانند از خودشان در برابر اجرام آسمانی محافظت كنند.

ماده آلیبراساس تجزیه و تحلیل جدید داده های فضاپیمای "دان"(Dawn) ناسا، "ماده آلی"(organic life) در سیاره كوتوله "سرس"( Ceres) به میزان قابل توجهی بیشتر از آن چیزی است كه داشمندان پیش تر تصور می كردند. سرس، اولین سیاره كوتوله كشف شده و بزرگ ترین سیارك در كمربند سیاركی و بین مدار مریخ و مشتری است. قطر آن 945 كیلومتر است و از نظر بزرگی سی و سومین جرم شناخته شده سامانه خورشیدی است. سرس یك سوم جرم كمربند سیاركی را تشكیل می دهد و تنها شی شناخته شده كمربند سیاركی است كه دارای تعادل هیدرواستاتیكی می باشد. قدر ظاهری سرس از زمین بین 6.7 تا 9.3 است و ازاین رو حتی در درخشان ترین حالتش، چنان تاریك است كه با چشم غیرمسلح دیده نمی گردد مگر اینكه آسمان به شدت تاریك باشد.

نظریه نسبیت اینشتینیك تیم تحقیقاتی با بررسی 14 ساله یك ساعت اتمی، نتایج بسیار نزدیكی از آنچه آلبرت اینشتین برای معروف ترین نظریه خود پیش بینی كرده بود، یافتند. محققان در یك بیانیه مطبوعاتی توضیح دادند كه اینشتین زمین را بعنوان یك آسانسور معلق و آزاد می دید. این فیزیكدان معروف، ثابت كرد كه اشیاء موجود در چنین آسانسوری كه به آهستگی حركت می كند، با همان نسبت شتاب می گیرند. حدودا مانند اینكه آنها در میدان گرانشی یكسانی هستند.

محققان داده های ثانیه ها را از دو سبك متفاوت ساعت های اتمی در سراسر جهان مقایسه كردند تا نشان دهند كه آنها در طول 14 سال با هم همگام مانده اند. به رغم كشش گرانشی از جانب "آسانسور هستی" كه با چرخش و مدار زمین تغییر كرده است. دلیل اصلی كار دانشمندان این بود كه تاكید نماییم كه چگونه ساعت های اتمی برای آزمایش قوانین فیزیك پایه، بخصوص پایه های نسبیت عام، مورد استفاده قرار می گیرند.

یك چرخش عجیباتمسفر ونوس به صورت چشمگیری سریع تر از خود سیاره می چرخد. محققان بعد از سال ها مطالعه به این نتیجه رسیده اند كه كوه های سطح این سیاره امكان دارد بر روی اتمسفر اثرگذار باشند.

برخورد كرم چاله هایك مطالعه جدید نشان می دهد، هنگامیكه دو "كرم چاله" (wormholes) با یكدیگر برخورد می كنند می توانند سبب تولید یك موج در فضا زمان شوند این مطالعه نشان داده است این برخوردها می توانند سبب تولید سیاه چاله ها شوند. كرم چاله در فیزیك یك پل میانبر فرضی در فضازمان است.كرم چاله ها ساختار و بُعد فضا و زمان را شكسته و سبب تولید تونلی و حفره ای می شوند كه سرعت یك ماده در آن از سرعت نور بیشتر خواهد شد. همینطور كرم چاله ها بعد و ساختار فضا را هم شكافته و آن را جمع می كنند كه این سبب كوتاه شدن مسافت بین دو نقطه در فضا می گردد.

سلفی در فضادر روز جهانی سلفی، "ریكی آرنولد"(Ricky Arnold) فانورد ناسا توانست یك عكس از خودش هنگام راهپیمایی فضایی در ایستگاه فضایی بین المللی ثبت كند. ریكی آرنولد و "درو فاستل" (Drew Feustel) دو فضانورد ناسا یك راهپیمایی فضایی را برای نصب تجهیزات جدید برای ایستگاه فضایی بین المللی انجام دادند. به قول ناسا، ریكی آرنولد مهندس پرواز و درو فاسدل فرمانده "ناوگروه اعزامی 56 "(Expedition 56)، ایستگاه فضایی بین المللی را با استفاده از "هوابندQuest "(Quest airlock) ترك كردند و حدود 6 ساعت و 48 دقیقه راهپیمایی فضایی انجام دادند.
1397/04/04
13:28:18
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: تولید , محقق , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت