رمز من - ramzeman

ابداع سنسوری كه استرس را كاهش می دهد!

ابداع سنسوری كه استرس را كاهش می دهد! رمز من: یك شركت انگلیسی، نوعی سنسور پوشیدنی ابداع كرده است كه با بررسی الگوهای تنفسی كاربر، به كاهش سطح استرس و خونسرد ماندن او كمك می نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، در بین اختراعات جدید، شاهد ابداع فناوری هایی هستیم كه به شكل اپلیكیشن ها و ساعت های هوشمند ظاهر می شوند و ورزش هایی را برای كاهش استرس پیشنهاد می دهند.
اكنون، شركت انگلیسی "تینی لوجیكز" (Tinylogics) كه سازنده فناوری های پزشكی است، ادعا می كند پلت فرم ساخت این شركت موسوم به " FOCI" می تواند استرس را كم كند. این ابزار، یك سنسور پوشیدنی بی سیم مجهز به یادگیری ماشینی است كه ابعاد یك هندزفری را دارد و دور مچ دست بسته می گردد. FOCI، الگوهای تنفسی كاربر را از روی حركات دیافراگم او ردیابی می كند.
مبنای ساخت این ابزار، پژوهشی است كه نشان داده است هر یك از حالت های گوناگون شناختی، الگوهای تنفسی منحصر به فردی دارند. تركیب یادگیری ماشینی، به FOCI این امكان را می دهد كه برای بررسی صدا و ارزیابی دقیق تر حالت شناختی كاربر، الگوهای تنفسی او را یاد بگیرد. هنگامی كه FOCI تشخیص دهد كه كاربر، به تمركز دوباره نیاز دارد، لرزش خفیفی به بدن او وارد می نماید و اپلیكیشنی كه روی تلفن همراه نصب شده، میزان تمركز را با رنگ های گوناگونی نشان داده است.
لازم به ذكر است كه هنگام استفاده از این ابزار، تلفن همراه باید روشن باشد و امكان دارد بررسی تلفن همراه، تمركز كاربر را از بین ببرد. این اپلیكیشن، برای مشخص كردن تمركز و یا احساس خونسردی، از رنگ زرد و برای عدم تمركز از رنگ خاكستری استفاده می نماید.


در بررسی صورت گرفته روی FOCI، اپلیكیشن این ابزار، بعد از یك دوره یادگیری چند روزه توانست حالت های شناختی كاربران را تشخیص دهد.
هرچند FOCI می تواند برای مدیریت استرس كارآمد باشد، شواهد كمی از میزان تاثیر آن وجود دارد. اگر پژوهش ها بتواند كارآیی ردیابی حالت های شناختی را ثابت كنند، FOCI، به ابزاری جهت استفاده پژوهشگران و پزشكان متخصص سلامت ذهنی تبدیل خواهد شد.1397/04/09
20:43:39
5.0 / 5
5055
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت