رمز من - ramzeman

تاسیس دانشگاه مجازی توسط شریك استیو جابز

تاسیس دانشگاه مجازی توسط شریك استیو جابز به گزارش رمز من استیو ووزنیاك یك دانشگاه به نام ˮWoz Uˮ راه اندازی می نماید كه مردم را با مهارت های لازم برای كسب مشاغل فناوری آشنا كند. ووزنیاك انگیزه و جاه طلبی های بزرگی برای پلت فرم آموزشی خود دارد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، استیو ووزنیاك، شریك سابق استیو جابز مدیر عامل فقیر اپل، نیازی به معرفی ندارد. وی در حال تاسیس یك دانشگاه آنلاین جدید برای افرادی است كه می خواهند چیزی راجع به فناوری، برنامه نویسی یا زمینه های مشابه مطالعه كنند.
وی آن را "Woz U" می نامد و قرار است مردم را با مهارت هایی كه برای ورود به صنعت فناوری نیاز دارند، آشنا كند.
به گفته ووزنیاك، هدف این است كه مهارت های دیجیتال را به افراد آموزش دهیم و بدون اینكه آنها مانند آنچه در اغلب كالج ها و دانشگاههای آمریكا اتفاق می افتد، زیر قرض و بدهی بابت وام های دانشجویی كمر خم كنند، آماده تصاحب شغل در مشاغل فناوری كنیم.
وی ادامه داد: مردم اغلب از انتخاب حرفه ای مبتنی بر فناوری می ترسند زیرا فكر می كنند كه نمی توانند این كار را انجام دهند. من می دانم كه آنها می توانند و من می خواهم چگونگی آن را به آنها نشان بدهم.در حال حاضر، Woz U تنها برنامه های آنلاین دارد كه متمركز بر توسعه دهندگان نرم افزار و متخصصین پشتیبانی كامپیوتر است، اما در سال آینده برنامه های مربوط به علوم داده، برنامه های كاربردی موبایل و حتی امنیت سایبری را هم عرضه می دهد.
با این وجود هنوز مشخص نیست كه آیا دوره های Woz U به صورت مجانی عرضه می گردد و یا دانشجویان را برای بعضی از پلت فرم های آموزشی ملزم به پرداخت پول می كند. اما با عنایت به شایعات، Woz U یك برنامه آموزشی مبتنی بر اشتراك را به كار خواهد گرفت.
علاوه بر دوره ها، Woz U همینطور به شركت های فناوری دسترسی به ابزار و منابع مختلفی می دهد كه می تواند برای آموزش و استخدام كارمندان استفاده شود.
بعدها Woz U می خواهد دستورالعمل های یك به یك عرضه دهد و در سال 2019، یك برنامه شتاب دهنده 12 تا 16 ماهه را برای بنیانگذاران استارتاپ های آینده شروع كند.


اما هدف ووزنیاك برای دانشگاه آنلاین بسیار ساده است: افزایش علاقه به علم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضی. به هر حال گنجاندن هنر یك انتخاب جالب است و احیانا نشان از علاقه ووزنیاك به مانند شریك فقیدش، استیو جابز دارد كه طراحی، هنر و زیبایی شناسی را به اندازه مهندسی مهم می دانست.
ووزنیاك می گوید كه تمام عمر خویش را برای ساختن، توسعه و تولید یك جهان بهتر با استفاده از استفاده از فناوری اختصاص داده است و همیشه به آموزش و پرورش احترام گذاشته است.
وی اظهار داشت: حالا دیگر نوبت Woz U است و ما از همین حالا آغاز به كار می كنیم.
ووزنیاك جاه طلبی های بزرگی برای Woz U دارد. او می خواهد پلت فرم آنلاین را گسترش دهد تا حداكثر 30 مكان فیزیكی در سراسر جهان را شامل شود.
وی همینطور یك برنامه تلفن همراه را راه اندازی كرده است كه به دانشجویان بالقوه Woz U كمك می كند تا دریابند كه مسیر تكنولوژی برای آنها مناسب است یا نه.


 

1396/07/23
22:29:21
5.0 / 5
5335
تگهای خبر: فناوری , هوشمند , كامپیوتر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت