رمز من - ramzeman

موفقیت هند در نخستین آزمایش سامانه برجك نجات اضطراری

موفقیت هند در نخستین آزمایش سامانه برجك نجات اضطراری رمز من: اولین آزمایش سامانه ˮبرجك نجات اضطراریˮ ناو سرنشین دار هند با موفقیت انجام شد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، "سازمان فضایی هند" (Isro -Indian Space Research Organisation) اعلام نمود سامانه "برجك نجات اضطراری" در ناو سرنشین دار این كشور را آزمایش كرده است.
مقامات سازمان فضایی هند آزمایش "برجك نجات اضطراری" در مركز تحقیقات فضایی "سریهاریكوتا" را برای خود موفقیت بزرگی بشمار آوردند.
در این آزمایش كه ۲۵۹ ثانیه طول كشید، موشك های جامدسوز نصب شده در برجك نجات اضطراری بخش سرنشین دار سفینه را از محل نصب جدا كرده و پس از رساندن به ارتفاع و مسافت امن در دریا فرود آوردند. در جریان این آزمایش، فردی بعنوان فضانورد در سفینه نبود اما دو ماكت جای سرنشینان ناو قرار گرفت.


بنا به اطلاعیه انتشار یافته از جانب سازمان فضایی هند، نه تنها سامانه نجات، بلكه بقیه اجزای دیگر این آزمایش همچون چترنجات هم به خوبی انجام وظیفه كردند و بخش سرنشین دار بعد از رسیدن به ارتفاع مشخص، از برجك جدا و توسط چترنجات به آرامی در آب های اقیانوس هند فرود آمد.
برجك نجات اضطراری جزء مهمی از ناوهای سرنشین دار به حساب می آید چونكه می تواند در صورت بروز وضعیت خطرناك و اتفاق ناخوشایند در جریان پرتاب، بخش سرنشین دار را از موشك بالابرنده جدا و از منطقه حادثه دور كند.
سازمان فضایی هند از سال ۲۰۰۷ به صورت جدی كار بر روی ناو فضایی سرنشین دار را در دستور كار خود قرار داده و تصمیم دارد سفینه ای با ظرفیت دو فضانورد را به صورت بومی و با امكانات خود بسازد.
بر اساس محاسبات انجام شده توسط كارشناسان این سازمان، انجام چنین برنامه ای به بودجه ای در حدود دو میلیارد دلار و هفت سال زمان نیاز دارد كه نه فقط شامل مطالعه، طراحی و ساخت نرم افزار ها و سخت افزارهای مربوطه است بلكه نیاز به ایجاد یك مركز برای آموزش فضانوردی هم دارد. دولت هند شهر "بنگلور" را برای ساخت مركز آموزش فضانوردان این كشور در نظر گرفته است.
1397/04/29
23:08:38
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: فضانورد
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت