رمز من - ramzeman
با هدف استخراج مواد معدنی از فضا

چینی ها قصد دارند یك سیارك را به زمین بیاورند!

چینی ها قصد دارند یك سیارك را به زمین بیاورند! رمز من: دانشمندان چینی قصد دارند تا سال ۲۰۳۴ میلادی، یك سیارك كه نزدیك زمین است را گرفته و به زمین بیاورند!


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، گروهی از اختر فیزیكدانان چینی یك طرح عجیب پیشنهاد داده اند كه در آن به سیاركی كه در نزدیك زمین است، دست یابند و آن را به زمین منتقل كنند.
ممكن است این اقدام آن ها تخیلی به نظر برسد ولی دانشمندان معتقدند یك سیارك كامل، منبع فراوانی از مواد معدنی مهم می باشد كه برای صنعت و اقتصاد، حائز اهمیت است.
این امر همینطور تحقیقات اخیر محققان راجع به منشا منظومه شمسی و همینطور چگونگی آغاز زندگی روی زمین و وجود آب را بهبود می بخشد.
"لی مینگ تائو" محقق مركز ملی علوم فضایی چین اظهار داشت: هدف ما این است یك سیارك كه چند صد تن وزن دارد را به زمین آوریم تا از آن بعنوان یك منبع پرارزش استفاده نماییم.
وی افزود، عموما سیارك ها و برخورد آن ها با زمین بعنوان یك تهدید تلقی می گردد ولی ما می خواهیم این تهدید را به فرصت تبدیل نماییم.
این تیم تحقیقاتی در نظر دارند یك فضاپیما طراحی نمایند كه حاوی یك كیسه بزرگ باشد كه برای حمل سیارك به زمین مورد استفاده قرار گیرد.
این تیم تخمین زده اند، حمل این سیارك به زمین زمانی میسر خواهد شد كه نزدیك زمین باشد و فضاپیما یك سپر حرارتی را فعال كند كه سرعت حركت سیارك كاهش پیدا كند.
این كار سبب می گردد كه سیارك در نزدیكی اتمسفر زمین نسوزد.
این فضاپیما سپس به منطقه ای كه از وجود انسان خالی است، فرود خواهد آمد.
"هوانگ وی" مهندس ارشد آكادمی فن آوری فضایی چین اعتقاد دارد اگر این نظریه میسر شود، تحولی جدید در اكتشافات فضایی رخ می دهد.
این تیم تحقیقاتی امیدوارند كه تا سال ۲۰۲۹ میلادی این برنامه را اجرا كنند و تا سال ۲۰۳۴ میلادی یك سیارك به زمین آورند.1397/05/06
14:21:10
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: دانشمند , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت