رمز من - ramzeman
الون ماسك خبر داد

مكالمه راننده و خودرو در آینده نزدیك

مكالمه راننده و خودرو در آینده نزدیك رمز من: الون ماسك، بنیانگذار شركت خودروسازی تسلا اعلام نمود كه تسلا بزودی خودرویی با هوش مصنوعی شبیه به آنچه در فیلم های علمی-تخیلی می بینیم، روانه بازار خواهد نمود.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از الكترك، الون ماسك، این میلیاردر كارآفرین و خلاق كه بنیانگذار دو شركت مهم اسپیس ایكس در حوزه فضا و شركت تسلا در حوزه خودروسازی است، خبر از عرضه یك خودرو با هوش مصنوعی پیشرفته در آینده نه چندان دور داده است.

وی قبلا هم اشاره كرده بود كه رانندگان بزودی قادر خواهند بود كارهای مختلفی را با استفاده از دستورات صوتی به هوش مصنوعی خودروی خود، انجام دهند.

الون ماسك اعلام نموده است كه تسلا یك دستیار هوش مصنوعی پیشرفته را در آینده نزدیك معرفی خواهد نمود.

داستان از این مقرر است كه یك كاربر در توییتر از ماسك پرسیده بود كه "آیا ما به این زودی ها یك هوش مصنوعی مثل.K.I.T.T خواهیم داشت؟ و الون ماسك با یك "بله" ساده پاسخ داد.

".K.I.T.T" نام یك قطعه الكترونیكی هوش مصنوعی فوق پیشرفته با قابلیت تعبیه در بدن است كه ریشه در مجموعه تلویزیونی "Knight Rider" دارد كه در دهه 80 میلادی در آمریكا پخش می شد. اكنون گویا این فیلم علمی-تخیلی به واقعیت تبدیل خواهد شد و راننده و هوش مصنوعی خودرو می توانند باهم صحبت كنند.

تسلا همینطور اعلام نموده است كه در حال توسعه یك تراشه هوش مصنوعی جدید جهت استفاده در خودروهای الكتریكی خود است.در حالی كه نسل امروز امكان دارد فكر كند كه ایده دستیارهای صوتی مثل سیری، گوگل هوم و الكسا آنچنان جالب توجه نیستند، اما در دهه 80 ایده جالبی بود.

البته با وجود دستیارهای مجازی كه امروزه در داخل خانه ها به كار گرفته می شوند، هنوز هیچ خودروسازی آنها را در یك خودرو تعبیه نكرده است.

الون ماسك قبلا بلندپروازانه اعلام نمود كه رانندگان خودروهای تسلا در آینده قادر به انجام هر كاری با استفاده از فرمان صوتی به هوش مصنوعی خودرو خواهند بود. هنوز معلوم نیست دقیقا دستیار هوش مصنوعی تسلا به چه شكل خواهد بود و اینكه آیا توانایی صحبت با رانندگان و مسافران را دارد یا اینكه بیشتر یك فناوری منفعل است كه از دستورالعمل ها پیروی می كند.

ماسك از آن دسته كسانی است كه نگرانی های جدی در مورد سوءاستفاده از هوش مصنوعی دارد و همزمان هیجان و ترس خویش را نسبت به توسعه هوش مصنوعی در آینده ابراز كرده است.

وی در سال قبل به بیش از 100 رهبر دیگر در زمینه هوش مصنوعی پیوست و با امضای یك نامه سرگشاده به سازمان ملل متحد، خواهان ممنوعیت توسعه ربات های قاتل شد.

هفته گذشته هم ماسك مجددا به متخصصان دیگر ملحق شد و یك تعهد نسبت به عدم توسعه سلاح های كشنده هوش مصنوعی را امضا كرد.
1397/05/10
15:08:40
5.0 / 5
4923
تگهای خبر: هوش مصنوعی
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت