رمز من - ramzeman

مونتاژ نهایی اوریون آغاز شد

مونتاژ نهایی اوریون آغاز شد رمز من: فضاپیمای ˮاوریونˮ(Orion) كه توسط ناسا برای ماموریت های سرنشین دار فضای عمیق استفاده خواهد شد، آخرین مراحل راه اندازی خویش را پشت سر می گذارد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، ساخت فضاپیماهای نسل جدید برای ماموریت های سرنشین دار ناسا شدیدا رقابتی شده و همه آنها هم اكنون در حال مونتاژ نهایی هستند.

شركت "لاكهید مارتین" كه ساخت فضاپیمای "اوریون" را بر عهده دارد، می گوید تكنسین هایش در مجتمع مونتاژ "میكود" (MIchoud) ناسا در نزدیكی نیواورلئان، كار خویش را در فضای داخلی یا مخزن تحت فشار این فضاپیما تمام كرده اند و هم اكنون در مركز فضایی كندی در فلوریدا در حال سرهم بندی نهایی است.

این فضاپیما بعنوان تنها سفینه فضایی در كلاس اكتشافی در جهان بشمار می رود. كپسول داخلی جزء اصلی "اوریون" است كه فضانوردان را در ماموریتی به نام EM-2 در یك محیط تحت فشار به منظور محافظت از آنها در برابر شرایط خشن فضای عمیق قرار می دهد.

تا به امروز تنها یك كپسول "اوریون" در پرواز آزمایشی به نام "EFT-1" در تاریخ 5 دسامبر 2014 به فضا فرستاده شده است. اكنون دومین كپسول پیشرفته "اوریون" برای ماموریت اكتشافی بدون سرنشین آماده شده است. این برنامه جهت راه اندازی در سال 2020 با استفاده از موشك فضایی(SLS) برنامه ریزی شده است.

اما ماموریت EM-2 كه چهار فضانورد را برای حداكثر 21 روز به ماه می برد، جهت راه اندازی در سال 2023 برنامه ریزی شده است.طبق گفته لاكهید مارتین، مخزن تحت فشار این فضاپیما از 7 قطعه بزرگ آلیاژ آلومینیوم تولید شده كه برای غیر قابل نفوذ كردن كپسول طراحی شده است.

"مت والو"(Matt Wallo) مدیر ارشد شركت لاكهید مارتین در پروژه "اوریون" می گوید: ما همه با عنایت به اینكه مقرر است این سفینه فضایی برای نخستین بار طی چهار دهه گذشته، انسان را به ماه بازگرداند، در ساخت و نصب و راه اندازی آن نهایت دقت را اعمال كردیم.

وی اضافه كرد: شگفت انگیز است كه یك روز به زودی، فضانوردان سوار بر این كپسول، طلوع خورشید را از افق ماه از پنجره این مخزن تحت فشار نظاره خواهند كرد. ما همه افتخار می نماییم كه سهمی در آینده اكتشاف بشر داشته ایم.
1397/06/08
19:36:32
5.0 / 5
4911
تگهای خبر: فضانورد , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت