رمز من - ramzeman

هوش مصنوعی احساسات انسانی را تشخیص می دهد

هوش مصنوعی احساسات انسانی را تشخیص می دهد به گزارش رمز من محققان موفق به توسعه یك فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی شدند كه می تواند احساسات واقعی ما را بدون توجه به قول هایمان آنالیز نماید.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپرتس، یك استارتاپ مبتنی بر هوش مصنوعی به نام SilverLogic Labs یك فناوری تشخیص احساس را بوجود آورده است كه احساسات انسانی را تجزیه و تحلیل كرده و می تواند واكنش و رفتار افراد را هم پیش بینی نماید.

این شركت ادعا می كند كه این فناوری می تواند احساسات و انگیزه های انسانی را دقیق تر از هر فناوری دیگری كه هم اكنون موجود است، پیش بینی نماید.

الگوریتم این سیستم حركات كوچك و تقریبا غیرقابل تشخیص انسان را بررسی نموده و احساس شخص را درمی یابد.

این فناوری با تجزیه و تحلیل حركات صورت مرتبط با طیف وسیعی از احساسات انسانی كه در جاهای مختلفی مانند مصاحبه ها، گروه های مختلف و مكان های عمومی مانند كنفرانس های مطبوعاتی بروز داده می شود، كار می كند.

توسعه دهندگان این فناوری بر این باورند كه این سیستم، بعد دیگری از امنیت را به محیط های امنیتی و دفاعی اضافه می كند.

این فناوری كه مبتنی بر هوش مصنوعی است، لحظه به لحظه بر رفتار انسان ها نظارت كرده و هر بخش از احساسات را برای تعیین اینكه به عنوان مثال فرد در زمان تماشای تلویزیون چه احساسی دارد، با یكدیگر مقایسه می كند.

این تكنولوژی تشخیص عاطفه بر خصوصیت های رفتاری ظریف مرتبط با شادی، اعتماد، ترس، تعجب، غم، انزجار، خشم و انحرافات انسانی متمركز است.

همچنین می تواند تحلیل كند كه آیا فرد به بیماری هایی مانند فشار خون بالا مبتلا بوده، یا دارویی مصرف كرده است.

این فناوری همینطور می تواند به آموزش و پرورش كمك كند چون كه قادر است واكنش های دانش آموزان را نسبت به آموزه های معلمان آنالیز كند تا مشخص شود كه آنها درس را یاد گرفته اند یا خیر.

همچنین می تواند كل زمان یادگیری را كاهش داده و بهره وری را در كلاس درس افزایش دهد. 

1396/08/14
21:23:32
5.0 / 5
5287
تگهای خبر: امنیت , فناوری , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت