رمز من - ramzeman

شبكه مشترك در دانشگاه های بنگلادش

شبكه مشترك در دانشگاه های بنگلادش رمز من: بر مبنای جدیدترین تصمیم مسئولین آموزش عالی بنگلادش، همه دانشگاه های این كشور اعم از دولتی و خصوصی، به تدریج تحت یك شبكه مشترك موسوم به ˮBdRENˮ قرار می گیرند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از یو. دبلیو نیوز، "شبكه تحقیق و آموزش بنگلادش"(BdREN) در تلاش است تا تمامی دانشگاهها و كالج های پزشكی سراسر كشور را تحت یك شبكه مشترك قرار دهد.
پروفسور عبدالمنان، رئیس كمیته تسهیلات دانشگاهی(UGC)، در مراسم افتتاحیه یك سمینار با عنوان "استراتژی های تحقیق و آموزش پایدار" كه توسط پروژه ارتقای كیفیت آموزش عالی (HEQEP) برگزار شد، در باشگاه داكا سخنرانی كرد.
وی اظهار داشت: ما توانستیم میان دانشگاهها ارتباط برقرار كنیم كه دانشجویان، اساتید و محققان سراسر كشور را بهره مند می كند.
رئیس كمیته تسهیلات دانشگاهی(UGC) همینطور اضافه كرد: به تدریج تمام دانشگاهها و كالج ها با این شبكه همگام سازی می شوند و هیچ جایگزینی جز اینترنت برای ارتباط با منابع علمی وجود نخواهد داشت.
پروفسور جمیلور رضا چودهوری اظهار داشت: هم اكنون تعداد كاربران BdREN در كشور بسیار كم است. بنابراین، تمام سازمان های تحقیقاتی در سراسر كشور باید تحت این شبكه قرار گیرند.
وی همینطور خواهان دستورالعمل شفاف اجرای سیاست ها در این زمینه شده است.
پروفسور محمد ظفر اقبال، مدرس دانشگاه علم و فناوری شاه جلال در این باره گفت كه این شبكه به اساتید و دانشجویان كمك می كند تا هماهنگی میان آنها برقرار شود.
علاوه بر این، اساتید نمی توانند منابع محدود را بهانه عدم تحقیقات كنند و بدین ترتیب از زیر بار مسئولیت شانه خالی كنند.
پروفسور اختر حسین هم می گوید كه BdREN تغییرات انقلابی در تحقیقات و آموزش كشور تولید خواهد نمود. 

1396/08/15
19:53:58
5.0 / 5
5298
تگهای خبر: شبكه , اینترنت , فناوری , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت