رمز من - ramzeman

ابداع هوانورد خورشیدی خودرانی كه یك سال پرواز می كند!

ابداع هوانورد خورشیدی خودرانی كه یك سال پرواز می كند! رمز من: نسخه ای از پهپاد خورشیدی موسوم به ˮApusDuoˮ تنها بخشی از طرح نهایی برنامه ریزی شده است كه دارای بال هایی با طول ۲۸ متر خواهد بود و می تواند تا یك سال بدون وقفه پرواز كند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، بشر یك گام دیگر به دستیابی به هوانورد خودران و پرواز در ارتفاع به مدت طولانی نزدیك شده است.

شركت "UAVOS" اعلام نموده است كه یك نمونه اولیه از هواپیمای موسوم به "ApusDuo" خویش را با موفقیت آزمایش كرده است و این هوانورد خارق العاده، مرحله اول آزمایشات پرواز را به اتمام رسانده است.

در واقع این هوانورد برای پر كردن فضای خلاء میان پهپادها و ماهواره ها طراحی شده است، چون كه می تواند در ارتفاع ۲۰ هزار متری پرواز كند و از این نقطه قادر به نظارت بر محیط جو و محیط زیست زمین، عرضه اینترنت پرتابل یا ارتباطات رادیویی از طریق دور و یا انجام عملیات های نظارتی نظامی است.

این هوانورد از دو بال بلند موازی متصل و سه میله عمودی كه در انتهای هر كدام یك پروانه تعبیه شده، تولید شده است. طبق گفته سازنده، بال ها از پنل های خورشیدی قدرت می گیرند و می توانند به صورت مستقل خم شوند تا بتوانند هوانورد را در مدت طولانی در حال پرواز نگه دارند كه این امر تا یك سال به صورت پیوسته هم امكانپذیر است.

در حال حاضر برای به پرواز درآوردن این هوانورد، نیاز به سه نفر است تا هر كدام یكی از میله ها را در دست داشته باشند و همزمان با به چرخش درآمدن پروانه ها، آنرا به سمت آسمان رها كنند.

مسئولان شركت "UAVOS" می گویند "ApusDuo" به روز شده است، آزمایشات را با موفقیت پشت سر گذاشته، تست آیرودینامیك روی آن تایید شده و نشان داده است كه الگوریتم های كنترل می توانند در هوا و همینطور در هنگام صعود و فرود موفق عمل كنند.

به گفته سازندگان، این نسخه از "ApusDuo" تنها یك نمونه اولیه از طراحی نهایی برنامه ریزی شده است كه مقرر است بال هایی به طول ۲۸ متر داشته باشد.
1397/07/23
15:27:49
5.0 / 5
4825
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت