رمز من - ramzeman

نامگذاری یك سیارك به نام مهندس چینی

نامگذاری یك سیارك به نام مهندس چینی رمز من: به تازگی با تاییدیه از ˮاتحادیه بین المللی اخترشناسیˮ(IAU) یك سیارك به نام ˮنان رندونگˮ(Nan Rendong) دانشمند و مهندس ارشد پروژه ˮتلسكوپ كروی با دیافراگم ۵۰۰ متریˮ(FAST)، نامگذاری شده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، به تازگی یك سیارك به نام" Nanrendong، ۷۹۶۹۴ " به پاس خدمات "نان رندونگ"(Nan Rendong) دانشمند و مهندس ارشد پروژه "تلسكوپ كروی با دیافراگم ۵۰۰ متری" (FAST) نامگذاری شده است.
یك مقام رسمی آكادمی ملی نجوم چین، در مراسم روز دوشنبه در جنوب غربی استان گویژو، این خبر را اعلام نمود.
نان رندونگف دانشمند چینی و مهندس ارشد پروژه تلسكوپ كروی با دیافراگم ۵۰۰ متری، ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۱۷ به علت مبتلا شدن به سرطان در سن ۷۲ سالگی در شهر بوستون ایالت ماساچوست آمریكا درگذشت.
تلسكوپ كروی با دیافراگم ۵۰۰ متری كه تیان یان(چشم آسمان) هم نامیده می شود، یك تلسكوپ رادیویی است. این تلسكوپ در كوهستان های استان گوئیژو در جنوب غربی كشور چین تولید شده است. قطر فیزیكی بشقاب این تلسكوپ ۵۰۰ متر و قطر موثر آن ۳۰۰ متر است. ساخت این تلسكوپ حدود پنج سال طول كشیده است. تلسكوپ مذكور فعالیت خویش را از ماه سپتامبر ۲۰۱۶ شروع كرده است.
ساخت این تلسكوپ برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ پیشنهاد شد. طراحان تلسكوپ گوئیژو می گویند كه این تلسكوپ رادیویی می تواند اجرام آسمانی ناشناس را جستجو و به درك بهتر منشا هستی كمك نماید. به قول دانشمندان این پروژه، از این تلسكوپ رادیویی همینطور می توان برای جستجوی نشانه های زیست فرازمینی بهره برد.
سیارك" Nanrendong ۷۹۶۹۴ " در ۲۵ سپتامبر سال ۱۹۹۸ توسط ستاره شناسان پروژه "Beijing Schmidt CCD Asteroid Program " رصدخانه" Xinglong "در شمال چین، كشف شد.1397/07/26
17:06:51
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت