رمز من - ramzeman

ارسال پیام به سیارات فراخورشیدی

ارسال پیام به سیارات فراخورشیدی به گزارش رمز من محققان مركز ˮارتباط پیامی با فضاˮ(METI) به دو سیاره دوردست كه احتمال وجود موجودات فرازمینی در آنها بالا می باشد پیام ارسال نموده اند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این پیام ها به سمت یك ستاره كوتوله سرخ به نام GJ273 ارسال شده اند كه 12. 36 سال نوری از زمین فاصله دارد و حدود 12 سال طول خواهد كشید تا پیام از زمین به آن برسد.
در صورتی كه موجودات فرازمینی این پیام را دریافت كرده و به آن پاسخ دهند حدودا پاسخ آنها در سال 2042 به زمین خواهد رسید.
"داگلاس واكوچ"(Douglas Vakoch) مسئول مركز METI اظهار داشت: این حركت یك نمونه اولیه به حساب می آید و ما این كار را باید 100، 1000 و یا یك میلیون بار تكرار كنیم تا به نتیجه مورد نظر برسیم.
وی اضافه كرد: نتایج تلاش های ما 25 سال آینده مشخص خواهد شد و در صورتی كه موفق شویم پاسخی از این پیام دریافت كنیم می تواند بسیار به ما در یافتن موجودات فضایی كمك نماید.
در پیام ارسالی كه از آنتن رادیویی مركز تحقیقاتی اروپا در نروژ ارسال شده، توضیحاتی در رابطه با عملیات های جمع و ضرب اعداد یك تا پنج، توضیحاتی در رابطه با امواج الكترومغناطیس و 33 موسیقی 10ثانیه ای گنجانده شده كه همگی به صورت باینری(صفر و یك) كدگذاری شده و با دو فركانس مختلف ارسال شده اند.
این ایده شاید جالب به نظر برسد اما خیلی از دانشمندان با آن موافق نیستند. برای مثال استیون هاوكینگ دانشمند نام آشنای انگلیسی گفته است كه اگر فضایی ها ما را پیدا كنند ممكن است حیات در زمین نابود شود.
هاوكینگ معتقد است اگر بیگانگان ما را بیابند بلایی را به سر ما می آورند كه سفیدپوستان بر سر سرخپوستان آوردند اما مسئولان این پروژه چنین نظری ندارند و معتقدند فاصله این منظومه با زمین آنقدر زیاد هست كه آنها نتوانند تهدیدی تولید كنند.
این تیم قصد دارند در ماه آوریل 2018 هم پیام هایی با فركانس های متفاوت ارسال نمایند.
ستاره كوتوله سرخ (red dwarf star) ستاره ای كوچك و سرد و سرخ رنگ است كه در رده M یا K جای می گیرد، و غالبا به ستاره ای گفته می گردد كه جرمی كمتر از نصف جرم خورشید داشته باشد (كمتر از ۰٫۰۷۵ جرم خورشید را كوتوله قهوه ای می گویند) و دمای سطحی آن كمتر از ۳٬۵۰۰ درجه كلوین باشد.
به عنوان مثال سیاره های مشابه زمین به دور میلیاردها ستاره كوتوله سرخ می چرخند.
اجرام زیست پذیر اطراف ستاره های كوتوله های قرمز بهترین نامزد برای میزبانی زیست فرازمینی هستند. در واقع بهترین جای كیهان برای یافتن حیات فرازمینی، كوتوله های قرمز، فراوان ترین نوع ستاره در كهكشان ما هستند.
كوتوله های قرمز كه ستاره های كوتوله M هم خوانده می شوند، بیش از ۵۰ برابر تاریك تر از خورشید بوده و فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد آن جرم دارند. این اجرام كیهانی ۷۰ درصد ستارگان جهان را تشكیل می دهند.


 

1396/08/26
18:23:15
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: محقق , دانشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت