رمز من - ramzeman

تشخیص محل دقیق درد بیماران مبتلا به آرتریت ممكن شد

تشخیص محل دقیق درد بیماران مبتلا به آرتریت ممكن شد رمز من: این واقعیت كه برخی از كودكان امكان دارد به بیماری التهاب مفصل یا آرتریت(Arthritis) مبتلا شوند، بسیار غم انگیز است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اما هم اكنون پژوهشگران "دانشگاه تورنتو"(University of Toronto) كانادا الگوریتم های یادگیری ماشینی را توسعه داده اند كه توسط آن می توانند كودكان مبتلا به آرتریت را بنابر محل دردشان، به چند دسته تقسیم كنند و دریابند كه هر كودك در كدام ناحیه از بدن خود درد بیشتری دارد.
التهاب مفصل یا آرتریت به برافروختگی مفصل كه با ورم و درد و محدودیت حركت همراه می باشد، گفته می شود. این التهاب و درگیری می تواند عاملی عفونی داشته باشد مانند آرتریت عفونی توسط استافیلوكوك طلایی و تب حاد روماتیسمی (استرپتوكوك) یا عاملی مزمن مانند آرتروز. آرتریت غیرعفونی در آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) و نقرس، آرتریت ری اكتیو و آرتروز باز دیده می شود. آرتریت می تواند یك مفصل یا همزمان چند مفصل (پلی آرتریت) را درگیر كند. معمولاً مفصل درگیر دردناك، متورم و ملتهب است و محدودیت حركتی دارد. در آرتریت اغلب سطح مفصلی و غضروف مفصلی درگیر هستند.
دانشمندان دانشگاه تورنتو در این مطالعه، مجموعه ای از اطلاعات بالینی مربوط به ۶۴۰ كودك مبتلا به آرتریت را كه از سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۱۰ جمع آوری كرده بودند مورد بررسی قرار دادند. این اطلاعات شامل علائم هر بیمار و پیشرفت بیماری آنها بود. الگوریتم های یادگیری ماشین سپس جهت بررسی تمام اطلاعات مورد استفاده قرار گرفتند.
آنچه كه پژوهشگران كشف كردند، این بود كه بیشتر كودكان امكان دارد بسته به منطقه بدن آنها كه درد وجود دارد به چند گروه تقسیم شوند.این مناطق شامل لگن، انگشتان دست، مچ دست، انگشتان پا، زانو و مچ پا است. با این وجود، بعضی از بیماران بطور منظم در یك گروه قرار نداشتند، برای اینكه درد مفاصل آنها موضعی نبود و آنها كودكانی بودند كه مدت بیشتری طول كشید تا به بهبودی برسند.
هم اكنون توسط الگوریتم مذكور پزشكان قادر خواهند بود به محض تشخیص محل دقیق بدن بیمار كه درد دارد، داروهای مرتبط و مناسبی را تجویز كنند. این مساله سبب بهبودی سریع تر افراد باز می شود.
یافته های این مطالعه در مجله "PLOS Medicine" منتشر گردید.1397/12/08
15:32:17
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: اطلاعات , دانشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت