رمز من - ramzeman
موفقیت های روزافزون بوستون دینامیك

شگفتی دیگری از ربات اطلس

شگفتی دیگری از ربات اطلس به گزارش رمز من ربات انسان نمای اطلس، نخستین ربات پیشرفته شركت ˮبوستون دینامیك می باشد كه در پروژه به روزرسانی جدید توانایی انجام حركات جدید و بسیار پیچیده مثل پشتك زدن را فرا گرفته است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ویرد، برای نخستین بار است كه یك ربات دو پای هوشمند می تواند از روی سكو پشتك بزند. این در شرایطی است كه تنها ورزشكاران ورزیده قادر به انجام این حركات هستند.
موفقیت های پی درپی شركت بوستون دینامیك در حوزه ربات های دو پا و چهار پا سبب شگفتی فعالان صنایع رباتیك شده است.
به گفته یكی از كارشناسان صاحب نام در بخش طراحی ربات، در حالی ربات اطلس به چنین پیشرفتی رسیده كه ربات های دو پای شركت های دیگر هنوز در راه رفتن صحیح با مشكل مواجهند.
مشكل اصلی در طراحی ربات های دو پا، حفظ تعادل مانند انسان و بر روی سطح كم است. همین مشكل اساسی سبب شده تا شركت های دیگر تنها بر روی ربات های چهار پا و یا چرخدار تمركز كنند.
سخنگوی شركت بوستون داینامیك در مورد خصوصیت های جدید ربات اطلس و علت تمركز بر روی ربات های دو پا اظهار داشت: ما در دنیایی زندگی می كنیم كه همه چیز برای انسان ها طراحی شده است، ازاین رو ممكن است در موقعیت هایی مجبور باشیم كه به جای انسان از ربات استفاده كنیم.
وی در ادامه اضافه كرد: در نظر بگیرید كه برای بررسی منطقه آلوده به مواد رادیو اكتیو مجبور باشیم یك ربات را در موقعیت های گوناگون مورد استفاده قرار دهیم. موفقیت در این موقعیت ها مثل بالا رفتن از نردبان، باز یا بسته كردن شیرها و نمونه برداری تنها با ربات های شبیه به ما ممكن است.
ربات ارشد خانواده بوستون داینامیك بعد از تولد در سال 2013 همچنان در حال رشد و توسعه است. این ربات در هر به روزرسانی علاوه بر یادگیری كارهای جدید به طور پیوسته و با جایگزینی قطعات جدید با كاهش وزن مواجه شده است.


 

1396/08/27
22:09:01
5.0 / 5
5174
تگهای خبر: روبات , فناوری , هوشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت