رمز من - ramzeman

آزمایش موتور فضاپیمایی كه احتیاج به سوخت ندارد!

آزمایش موتور فضاپیمایی كه احتیاج به سوخت ندارد! به گزارش رمز من دانشمندان آلمانی به دنبال ساخت یك نوع جدید و عجیب از موتور فضاپیما موسوم به ˮای ام درایوˮ(EmDrive) هستند كه قوانین فیزیك را زیر پا می گذارد و می تواند فضاپیما را بدون سوخت هدایت كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، دانشمندان به دنبال تحقق موتور "EmDrive"، یك مدل موتور فضاپیما هستند كه می تواند نیروی حركتی را بدون سوخت برای نزدیك به ۲۰ سال تأمین كند.
EmDrive یك موتور فرضیه ای و جنجالی است كه باید قوانین فیزیك را بشكند. با این وجود، یك تیم از فیزیكدانان آلمانی جمع شده اند تا یك آزمایش جدید را برای آزمایش این فرضیه انجام دهند.
آنها در حال انجام كاری هستند كه به نظر بیهوده می رسد اما نمی توان انكار كرد كه در صورت تحقق، جهان را تغییر خواهد داد.
از آنجائیكه تیم تحقیقاتی آلمان برای ساخت چنین موتوری احتیاج به شكست یك قانون خاص از فیزیك به نام "پایستگی تكانه" دارد چندان امیدی به موفقیت آنها نیست.
با این وجود محققان می گویند یكی از انگیزه های اصلی آنها برای انجام این آزمایش، آخر دادن به بحث مربوط به فرضیه امكان ساخت چنین موتوری است.
"راجر شایر" دانشمند بریتانیایی در سال ۲۰۰۱ توسعه این موتور را با پمپاژ مایكروویو در یك محفظه مخروطی عملی می دانست. مایكروویو از لحاظ نظری دیواره محفظه را تحریك و نیروی كافی برای رانش فضاپیما را تولید می كند.


بعضی از محققان هم طی این سالها ادعا كرده اند كه در آزمایش های فرضیه EmDrive توانسته اند نیروی محركه ایجاد كنند. هر چند كه مقدار آن تقریباً ناچیز بوده است. ضمن اینكه برخی معتقدند كه این نیروی ناچیز هم بر اثر تأثیرات بیرونی مانند ارتعاشات یا میدان مغناطیسی زمین بوجود آمده است.
محققان آلمانی برای تست این فرضیه و حل اختلافات، یك ابزار جدید حساس ایجاد كردند كه ادعا می كنند از تداخل بیرونی كه در دیگر مطالعات مورد بحث بوده مصون است.
این تیم می خواهد آخرین نتایج آزمایش EmDrive خویش را در ماه آگوست در مجله Acta Austronatica منتشر كند.
آنها می گویند تنها چند ماه به خاتمه بحث و گفتگوی بی انتها در مورد موتورهای بدون احتیاج به سوخت باقی مانده است.

1398/03/19
14:45:54
5.0 / 5
4339
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت