رمز من - ramzeman

ایربگ موتورسواری هم ساخته شدبعلاوهتصاویر

ایربگ موتورسواری هم ساخته شدبعلاوهتصاویر به گزارش رمز من اخیرا یك جلیقه هوشمند موسوم به ˮداینیزˮ(Dainese) توسعه یافته است كه می توان آنرا زیر یا روی لباس های دیگر پوشید و وقتی یك حادثه را تشخیص می دهد باد می كند تا بدن را از صدمه حفظ كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، "داینیز" فناوری كیسه هوا را برای موتورسیكلت سواران به یك جلیقه كوچك و سبك وزن آورده است كه می تواند زیر یا روی لباس موتورسواری پوشیده شود.
این جلیقه هوشمند، انعطاف پذیر است اما با این وجود هفت برابر بهتر از هر محافظ دیگری از بدن موتورسوار محافظت می كند.
ضمن اینكه محافظ های دیگر معمولاً به علت عدم راحتی كنار گذاشته می شوند و فقط در هنگامی كه موتورسوار احتمال می دهد موتورسواری سختی داشته باشد پوشیده می شود اما این جلیقه هوشمند آن قدرراحت است كه می توان بدون دردسر همیشه آنرا پوشید.


به صورت خلاصه می توان اظهار داشت كه این جلیقه یك كیسه هوا به شكل لباس است. شما آن در زیر یا روی لباس خود می پوشید و اگر تصادف كنید یا زمین بخورید و جلیقه یك سقوط را تشخیص دهد سریعاً باد شده و به یك كیسه هوا تبدیل می شود تا بدن شما را از صدمه محافظت كند.
ضمن این كه هیچ ارتباطی بین این جلیقه با موتور یا دوچرخه مورد نیاز نیست و در عوض برای تشخیص سقوط از هفت سنسور خود شامل جی پی اس، شتاب سنج ها و چند ژیروسكوپ استفاده می نماید.


شركت "داینیز" می گوید كه این جلیقه ایمنی هوشمند می تواند ارتفاع، سقوط و تصادف را تشخیص دهد، حتی اگر كاربر پشت چراغ ایستاده باشد و از پشت مورد برخورد قرار بگیرد.
هنگامی كه این جلیقه فعال می شود، سیستم كیسه هوا در كسری از ثانیه جلیقه را باد می كند تا از ستون فقرات، شانه ها و سینه كاربر حفاظت كند.
"داینیز" می گوید این جلیقه نسبت به محافظ های دیگر هفت برابر قدرت محافظت بیشتری دارد، باآنكه معلوم نیست كه با كدام معیار این حرف را می زند.


با عنایت به جنس نرم این جلیقه به نظر نمی رسد تنها با كیسه هوا بتواند ستون فقرات را از صدمه در تصادفات شدید محافظت كند اما راحتی استفاده از آن باعث می شود توسط اغلب موتورسواران و دوچرخه سواران پوشیده شود و از صدمه های بیشتری جلوگیری كند.
این جلیقه دارای سیستم تنفس و تهویه و همینطور مقاومت در مقابل آب و مقاومت در مقابل سایش جهت استفاده در انواع آب و هواها است.


متأسفانه شما مجبورید تقریباً با هر ۲۶ ساعت استفاده، آنرا شارژ كنید تا همه حسگرها كار كنند. البته این مشكل با عنایت به این كه اغلب مردم این روزها همراهشان پاوربانك دارند مشكل بزرگی به نظر نمی رسد، چون كه این جلیقه با درگاه یواس بی شارژ می شود.
هنگامی كه كیسه هوا یك مرتبه باد شود می توان آنرا به فروشنده داد و وی می تواند یك سیستم كیسه هوای جدید در جلیقه شما قرار دهد.
توسعه این جلیقه هوشمند یك گام رو به جلو در ایمنی موتورسیكلت سواران به نظر می آید.
قیمت این جلیقه ایمنی ۶۹۹ دلار است. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد هزینه تعویض كیسه هوا عرضه نشده است.


"داینیز" در شش اندازه طراحی شده است تا برای مردان و زنان با سایزهای مختلف متناسب باشد. این جلیقه ایمنی از ماه آینده به فروش می رسد.1398/04/05
12:46:22
5.0 / 5
5345
تگهای خبر: اطلاعات , جلیقه , شركت , فروش
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت