رمز من - ramzeman

آواتارهای چینی این دفعه كتاب صوتی می خوانند

آواتارهای چینی این دفعه كتاب صوتی می خوانند رمز من: شركت ˮسوگوˮ از ساخت آواتارهایی اطلاع داد كه می توانند كتاب صوتی بخوانند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، چندی قبل خبرگزاری "شینهوا" چین اعلام نمود: نخستین گوینده خبر مبتنی بر هوش مصنوعی با ظاهر زنانه را از ماه مارس امسال در این شبكه به كار می گیرد.
این گوینده خبر كه "شین شیائونگ"(Xin Xiaomeng) نام گرفت، با همكاری شركت موتور جستجوی چینی موسوم به "سوگو"(Soguo) ساخته شد.
حال این موتور جست وجو از توسعه كار خود اطلاع داده و تنها به ساخت گوینده هوش مصنوعی بسنده نكرده است.
این شركت از دو نویسنده چینی، آواتارهایی با ظاهری واقعی ساخته كه می توانند به روایت كتاب های صوتی بپردازند.
در این راستا شركت سوگو از "هوش مصنوعی"، فناوری تبدیل متن به گفتار و كلیپ های ویدئویی از ادبیات آنلاین چینی بهره برده است.
در حالی كه فناوری تبدیل متن به گفتار می تواند به سرعت كتاب های صوتی جدید بسازد، ولی علاقه مندان این حوزه ترجیح می دهند كه كتاب صوتی آنها توسط نویسندگان، بازیگران و یا شخصیت های مشهور خوانده شوند.
شركت "سوگو" می تواند با استفاده از آواتارهای هوش مصنوعی، فناوری تبدیل متن به گفتار را با شباهت ظاهری افراد مشهور تركیب كند تا این خیال را در كاربران خود ایجاد كند كه كتاب های صوتی آنها از راه افراد واقعی خوانده می شوند.
گفتنی است گوینده های خبر مبتنی بر هوش مصنوعی شركت سوگو از پاییز گذشته روی آنتن تلویزیون چین رفته اند و برای خبرگزاری شینهوا كار می كنند.
درست است كه در زمان شروع به كار استفاده از این آواتارها شینهوا خیلی تبلیغ كرد كه این گویندگان بسیار واقعی خواهند بود، ولی با دیدن آنها می توان به راحتی از مصنوعی بودن آنها آگاه شد.
بنابراین سخت می توان باور كرد كه تكنولوژی جدید این شركت خیلی واقعی به نظر برسد.1398/05/24
09:05:27
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: آنلاین , تكنولوژی , شبكه , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت