رمز من - ramzeman

چاپگرهای سه بعدی كه راه می روند و پرواز می كنند!

چاپگرهای سه بعدی كه راه می روند و پرواز می كنند! رمز من: یك شركت انگلیسی می خواهد چاپگرهای سه بعدی را به توانایی راه رفتن، شنا و پرواز كردن مجهز كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، شركت انگلیسی "بریك د گرید" (Break the Grid) در نظر دارد برنامه ای را برای كمك به محیط زیست و ترمیم لطمه های وارد شده به آن آغاز كند. این شركت می خواهد چاپگرهای سه بعدی را به توانایی مسیریابی خودكار مجهز كند.
گروه هایی كه در این شركت با یكدیگر همكاری می كنند، اهتمام دارند تا چاپگرهای سه بعدی را به ربات هایی تبدیل كنند كه توانایی خزیدن، شنا كردن و حتی پرواز كردن دارند. آنها سه نوع ربات طراحی نموده اند كه هركدام با یك هدف خاص ارائه می شوند.
چاپگر سه بعدی خزنده می تواند به سرعت در سراسر جاده ها حركت نماید و شكاف های جاده را بپوشاند.


چاپگر شناگر، چسب را با ماسه كف اقیانوس تركیب می كند تا برای محافظت از ساحل، صخره های مصنوعی بسازد.


چاپگر پرنده نیز می تواند برای گذاشتن عایق های حرارتی به كار رود.


بااینكه این چاپگرهای رباتیك هنوز فقط در حد طراحی هستند، اما "كاسپر جنسن" (Kasper Jensen)، بنیان گذار شركت طراح این پروژه باور دارد كه چاپگرهای رباتیك، حتی قابلیت بیرون رفتن از این سیاره را نیز خواهند داشت.
وی در این زمینه اظهار داشت: ورود چاپگرهای سه بعدی به چالش هایی از این دست، می تواند تحول شایان توجهی در ساخت آنها ایجاد كند. ما می توانیم با مجهز كردن چاپگرهای سه بعدی به توانایی های خزیدن، شنا و پرواز كردن، امكان مقابله با تهدیدات مربوط به محیط زیست را با كمترین هزینه فراهم نماییم.
منبع:

1398/06/02
13:32:27
5.0 / 5
5248
تگهای خبر: ربات , شركت , هزینه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت