رمز من - ramzeman

نخستین ربات سیاستمدار فیسبوك

نخستین ربات سیاستمدار فیسبوك به گزارش رمز من نخستین ربات سیاستمدار پیغام رسان فیسبوك به نام SAM برای گوش دادن و اطلاع رسانی به افراد در مورد مسائل نیوزیلند تولید شده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، آیا شما اغلب احساس می كنید كه سیاستمداران به آنچه شما از آنها می پرسید، توجهی ندارند و جواب دلخواه خودشان را می دهند؟ حالا شما می توانید این مسائل را با یك ربات واقعی در میان بگذارید. این چیزی است كه سازندگان آن می خواهند.

SAM یك ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی است كه نقش یك "نماینده مجلس" نیوزیلند است كه هم اكنون شما می توانید در پیغام رسان فیسبوك با وی صحبت كنید.

مطمئنا SAM هم اكنون هیچ دفتری را اداره نمی كند و به احتمال زیاد به صورت قانونی هم چنین اجازه ای ندارد و مكالمات وی (جنسیت این ربات مونث است) هنوز بسیار محدود است.

اما SAM یك آزمایش برای تولید یك نماینده مجازی است كه به مردم گوش می دهد و به سوالات آنها با حقایق و در نظر گرفتن موقعیت های سیاسی پاسخ می دهد.

در حال حاضر شما می توانید در مورد تعدادی از مسائل نیوزیلند از یك فهرست از موضوعات پیش انتخاب شده از او بپرسید. هرچند توانایی SAM هرچه مردم بیشتر با وی صحبت كنند، به طور نظری افزایش می یابد.

SAM برای نشان دادن نیوزیلند به علت تحولات سیاسی اخیرش تولید شده است، زمانی كه "جاسیندا آردرن" به عنوان نخست وزیر از سوی دولت ائتلافی متشكل از سه حزب معرفی گردید.

در حالی كه انتصاب آردن تا حدودی شگفت انگیز بود (او سومین نخست وزیر زن و جوان ترین در 150 سال اخیر است) ائتلاف او اداره امور را با اهداف توسعه استفاده از انرژی تجدیدپذیر و برنامه هایی برای افزایش حداقل دستمزد شروع كرد.

وی همینطور اعتنایی به حرف های دونالد ترامپ رییس جمهور آمریكا نكرده است.SAM می تواند سیاستمدار آینده باشد، كه بتواند از لحاظ تئوری، هزاران پرسش را در یك زمان پاسخ دهد.

در حالی كه ربات ها تنها به اندازه ای كه برنامه ریزی شده اند، بی طرفانه عمل می كنند. یك ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند یك دارایی سیاسی یا حتی یك نفوذی باشد.

"نیك گریتسن" سازنده این ربات امیدوار است SAM در انتخابات سال 2020 نیوزیلند پیشرفته تر باشد، هرچند كه مشخص نیست كه آیا او می تواند به صورت قانونی فعالیت كند یا خیر.

وی می گوید: SAM توانایی این كار را دارد و ما قصد داریم در چهارچوب قانون های موجود عمل كنیم.


 

1396/09/04
20:35:30
5.0 / 5
5174
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت