رمز من - ramzeman

اسپیس ایكس آماده آزمایش استارشیپ است

اسپیس ایكس آماده آزمایش استارشیپ است به گزارش رمز من اسپیس ایكس اعلام نمود برای پرتاب آزمایشی موشك جدید خود موسوم به ˮاستارشیپˮ حدودا آماده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شركت فضایی خصوصی اسپیس ایكس(SpaceX) حالا كه آزمایش موشك استارهاپر(Starhopper) كه موشك آزمایشی برای توسعه موشك استارشیپ(Starship) است را به اتمام رسانده است، دیگر نمی خواهد بیشتر از این زمان را از دست بدهد و درخواست مجوزهای FCC را عرضه كرده است تا همانطور كه ایلان ماسك تأیید كرده، برای پرواز در مدار آماده شود.
این موشك تابحال تنها موفق به چند ۱۰ متر ارتفاع گرفتن از زمین شده است، اما این دفعه در ارتفاع بسیار بیشتری پرواز خواهد نمود و به ارتفاع ۲۰ كیلومتری خواهد رفت و سپس به سكوی پرتاب خود بازخواهد گشت.
در واقع این یك آزمایش مداری واقعی نیست، اما به وضوح به اهداف اسپیس ایكس برای آزمایش مداری نزدیك است.
این شركت تلاش نكرده است كار ساخت و ساز خویش را بر روی این وسیله نقلیه فضایی برای رسیدن به كیفیت پرواز مداری پنهان كند و ماسك اعلام نمود كه می تواند روز ۲۸ سپتامبر فضاپیمای كامل را به عموم نشان دهد.
پیشبینی می شود این موشك تا ۱۳ اكتبر راه اندازی شود.
باآنكه این یك چرخه نسبتا سریع برای آزمایش موشك است، اما اسپیس ایكس تحت فشار قرار دارد تا رو به جلو حركت نماید. این شركت امیدوار است كه نخستین پرواز تجاری استارشیپ را در سال ۲۰۲۱ انجام دهد و این زمان زیادی را برای تكمیل فضاپیما نمی گذارد، چون كه در این مدت كوتاه باید ثابت كند كه می تواند محموله ها را با اطمینان به مدار منتقل كند.
منبع:

1398/06/22
14:44:25
5.0 / 5
5022
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت