رمز من - ramzeman

افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری كرد

افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری كرد رمز من: شركت آمازون اعلام نموده یك افزونه مرورگر كه در فرآیند خرید آنلاین به مشتریان كمك می نماید، اطلاعات شخصی آنان همچون نام و آدرس پستی را جمع آوری كرده است.


به گزارش رمز من به نقل از مهر به نقل ازدیلی میل، به نظر می آید افزونه مرورگری به نام Honey اطلاعات كاربران را فاش می كند. شركت آمازون از كاربرانش خواسته تا این افزونه را حذف نمایند. افزونه مذكور در فرآیند خرید به مشتری كمك می نماید و مجانی است. هنگامیكه مشتری مشغول خرید آنلاین است، این افزونه به صورت اتوماتیك كدهای كوپن تخفیف را می یابد و ثبت می كند. اما حالا آمازون اعلام نموده افزونه مذكور یك ریسك امنیتی است.
این شركت اعلام نموده هنگامیكه در فصل تعطیلات مشتریان مشغول بررسی و خرید از وب سایت آمازون بوده اند، سرویسHoney اطلاعات كاربران را جمع آوری كرده است. اتهامات در حالی اعلام می شود كه یك هفته قبل شركت پرداخت آنلاین «پی پال» این سرویس را به قیمت ۴ میلیارد دلار خرید. بعضی از كارشناسان معتقدند دلیل این ادعای آمازون نگرانی درباره رقابت در بازار است. با این وجود سخنگوی آمازون در ایمیلی به دیلی میل نوشت: آمازون حفظ حریم شخصی مشتریان را به شكل جدی دنبال می كند. هدف ما اخطار به مشتریان درباره افزونه هایی در مرورگرها است كه اطلاعات شخصی افراد مانند نام، آدرس پستی، اطلاعات خرید و روش پرداخت را بدون اجازه جمع آوری می كنند. البته Honey هنوز نسبت به این اتهامات هیچ گونه اظهار نظری نكرده است. این سرویس در حقیقت به مشتریان كمك می نماید هنگام خرید قیمت اجناس را مقایسه و از كوپن های تخفیف استفاده كنند.

1398/10/22
19:35:41
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: آنلاین , اطلاعات , امنیت , سایت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت