رمز من - ramzeman
آزمایش اینترنت بین سیاره ای؛

عكس سلفی محققان قطب جنوب به فضا ارسال شد

عكس سلفی محققان قطب جنوب به فضا ارسال شد رمز من: ناسا با استفاده از یك سیستم ارتباطی قدرتمند به طور آزمایشی عكس سلفی محققان قطب جنوب را به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاد. این اولین گام برای تولید اینترنت بین سیاره ای بشمار می رود.به گزارش رمز من به نقل از اسپیس، ناسا توانسته به طور موفقیت آمیز یك عكس سلفی به وسیله شبكه ارتباطی فوق قدرتمند از قطب جنوب به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال نماید. هدف از احداث این شبكه ارتباطی تولید اینترنت بین سیاره ای است كه در آینده نزدیك قابل استفاده باشد.
در فضا شبكه های ارتباطی بی سیم اهمیت زیادی دارند. زیرا بعنوان یك واسطه مجازی عمل می كنند كه ارتباط فضانورد و فضاپیما را با زمین حفظ می كنند. ازاین رو اختلال درشبكه عوارض مخربی دارد. تابحال هم ماموریت های فضایی به طور مستقیم یا با كمك ماهواره های موجود در مدار با زمین ارتباط برقرار می كردند. بنابراین قطع ارتباط مشكل بسیار جدی بشمار می رود.
در همین راستا ناسا مدت هاست كه با الهام از اینترنت مشغول تولید سیستم ارتباطی جدید است. به هرحال ناسا برای ارسال عكس سلفی از نوعی نرم افزار به Disruption-Tolerant Networkingیا DTN بهره برد. این اولین گام در تولید یك اینترنت بین سیاره ای بشمار می رود.
ناسا هم اكنون مشغول بهبود بستر این شبكه است تا ارتباطی چندگانه با مقصد برقرار كند. بدین سان اگر یكی از مسیرهای ارتباطی قطع شد، می توان از مسیر دیگری بهره برد.

1396/09/15
11:33:00
5.0 / 5
4682
تگهای خبر: اینترنت , شبكه , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت