رمز من - ramzeman

یك دنباله دار 5 برابر سیاره مشتری اردیبهشت در كنار زمین

یك دنباله دار 5 برابر سیاره مشتری اردیبهشت در كنار زمین رمز من: اخترشناسان اظهار كرده اند دنباله دار عظیمی به نام ˮاتلسˮ(Atlas) كه اندازه آن پنج برابر سیاره مشتری و حدودا نصف خورشید است اواخر ماه آوریل(اوایل اردیبهشت) در نزدیك ترین فاصله خود با زمین قرار خواهد گرفت و آسمان را روشن تر خواهد ساخت و نور آن می تواند حتی از سیاره زهره نیز درخشان تر باشد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، دنباله دار یك گلوله برفی كیهانی است كه از گازهای منجمد، سنگ و گرد و غبار ساخته شده است. ساختار دنباله دار شامل سه بخش هسته، گیسو و دم است. حال بنا بر گزارش ها یكی از عظیم ترین دنباله دارها اواخر ماه جاری میلادی آسمان را روشن خواهدنمود. اندازه دقیق این سنگ یخی معلوم نیست. این دنباله دار هم اكنون نزدیك به مدار مریخ است اما با نزدیك شدن به خورشید در حال افزایش سرعت خود است و در ماه آوریل به نزدیك ترین فاصله خود تا زمین می رسد.
هسته بخش مركزی دنباله دار است و از گرد و غبار و گاز و یخ ساخته شده است. وقتی كه دنباله دار نزدیك خورشید می شود، یخ های موجود در هسته آن تبخیر می شود و تبدیل به ابر بزرگی پیرامون دنباله دار می شود كه گیسو نام دارد. نیروی مغناطیسی بسیار قوی است و طناب ها، گره ها و نوارهایی تولید می كند كه دم یونی را از دم گرد و غباری جدا می كند.
دنباله دار مذكور در ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۹ در صورت فلكی خرس بزرگ كشف شد. خرس بزرگ یا دُب اكبر نام یكی از صورت های فلكی است. خرس بزرگ یكی از معروفترین صورت های فلكی آسمان است. قطر این دنباله دار ۴۴۷ هزار و ۳۸۷ مایل است و این در حالیست كه قطر خورشید ۸۶۵ هزار و ۳۷۰ و قطر سیاره مشتری ۸۶ هزار و ۸۸۱ مایل و قطر زمین ۷ هزار و ۹۱۷ مایل است. این دنباله دار خطری برای زمین ایجاد نمی كند برای اینكه حتی در نزدیكترین نقطه نیز بیش از ۷۲ میلیون مایل از سیاره ما فاصله دارد اما بسیار درخشان خواهد بود.


منبع:

1399/01/15
13:10:17
5.0 / 5
3646
تگهای خبر: تولید , گلوله , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت