رمز من - ramzeman
عكس روز ناسا؛

مشتری از منظر جونو

مشتری از منظر جونو رمز من: ناسا بتازگی در حساب كاربری خود در اینستاگرام تصویری زیبا از سیاره ˮمشتریˮ منتشر نمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این تصویر از بزرگترین سیاره منظومه شمسی نوشت: فضاپیمای "جونو" ⁣۱۷ فوریه هنگامی كه در عرض جغرافیای شمالی این سیاره غول پیكر قرار داشت و حدودا به این سیاره نزدیك بود، موفق به ثبت این تصویر شد. بعضی از خاصیت های قابل توجه در این تصویر، نوارهای بلند و باریكی هستند كه از وسط مركز تصویر از بالا به پایین كشیده شده اند.
فضاپیمای جونو
"جونو" نام فضاپیمای رباتیك بدون سرنشین ناسا است كه در چهارم ژوئیه ۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره مشتری قرار گرفت. این كاوشگر فضایی در پنجم اوت ۲۰۱۱ از فلوریدا به فضا پرتاب شده و شركت لاكهید مارتین و مؤسسه تحقیقات جنوب غربی سازنده و پیمان كار هدایت آن هستند. این فضاپیما در مدار قطبی این سیاره قرار گرفته تا تركیب، میدان گرانشی، میدان مغناطیسی و مگنتوسفر مشتری را بررسی كند.
"جونو" همین طور تلاش هایی برای یافتن سرنخ هایی در مورد چگونگی تشكیل این سیاره، همچون احتمال داشتن یك هسته سنگی، مقدار آب موجود در ژرفای جو آن، توزیع انبوه جرمی و بادهای عمیق آن كه سرعت آن می تواند تا ۶۱۸ كیلومتر (۳۸۴ مایل) در ساعت برسد، خواهد داشت. بعد از فضاپیمای گالیله كه از ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۳ این سیاره را دور زد، "جونو" دومین فضاپیمایی است كه مدار "مشتری" را دور می زند.

1399/01/17
16:14:42
5.0 / 5
3659
تگهای خبر: ربات , شركت , فضاپیما , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت