رمز من - ramzeman
بدون برق و باتری!

اشیای پرینتی مجهز به وای فای ساخته شدند

اشیای پرینتی مجهز به وای فای ساخته شدند رمز من: محققان با پرینتر سه بعدی اشیای پلاستیكی ساخته اند كه با استفاده از وای فای و بدون نیاز به باتری و برق، اطلاعات را منتقل می كند.به گزارش رمز من به نقل از انگجت، محققان دانشگاه واشنگتن روشی برای تولید اشیای پلاستیكی با پرینتر سه بعدی ابداع كرده اند تا اطلاعات را با استفاده از وای فای و بدون نیاز به باتری یا تجهیزات الكترونیك ارسال نمایند.
آنها همینطور نشان دادند این روند را می توان با اشیای پلاستیكی و دریافت كننده های وای فای معمولی هم انجام داد.
برای این منظور محققان از اشیای پلاستیكی پرینتی مانند چرخ دنده، سوییچ و غیره استفاده كردند تا حركت را به آنتنی برای انتقال اطلاعات تبدیل كنند.
به عنوان مثال آنها یك دستگاه بادسنج ساختند و آن را به یك دنده متصل كردند. با چرخش دنده دندانه ها با آنتنی تماس یافتند كه در شی تعبیه شده بود. سپس آنتن سیگنال وای فای را ارسال كرد.
می توان این سیگنال را در دریافت كننده وای فای رمزگذاری كرد. هرچقدر باد سریعتر بوزد دنده سریع تر می چرخد و سیگنال های وای فای سریع تر منتقل می شوند.
آنها همینطور دستگاهی برای سنجش سرعت آب ساختند.
علاوه بر آن محققان دو گجت؛ یك دكمه و یك دستگیره ساختند كه می توان با كمك آن با دستگاه های هوشمند دیگر ارتباط برقرار كرد.
آنها همینطور چند شیء هوشمند مانند ظرف هوشمند مایع شوینده كه دارای یك سرعت سنج مایعات است، ساختند كه حجم ماده باقیمانده در ظرف را اندازه گیری می كند.

1396/09/18
01:00:57
5.0 / 5
4998
تگهای خبر: اطلاعات , محقق , هوشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت