رمز من - ramzeman

آتشفشان های سیاره زهره هنوز فعال می باشند

آتشفشان های سیاره زهره هنوز فعال می باشند به گزارش رمز من طبق یك مطالعه جدید سیاره زهره هنوز هم یك سیاره فعال است چون كه بر مبنای شواهد جدید ۳۷ ساختار آتشفشانی فعال روی سیاره زهره وجود دارد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، طی این مطالعه دانشمندان از مدلهای عددی فعالیت حرارتی مکانیکی زیر سطح سیاره زهره برای ایجاد شبیه سازی های سه بعدی با وضوح بالا سازند کرونا/ تاج (corona formation) استفاده کردند. شبیه سازی های آنها نمای با جزئیات تری از سیاره زهره نسبت به گذشته عرضه داد.
یافته های این مطالعه حاکی از خصوصیت هایی است که فقط به تازگی در تاج های فعال مشاهده شده است. دانشمندان طی این مطالعه این خصوصیت ها را با خصوصیت های مشاهده شده در گذشته سطح زهره مطابقت دادند و نشان دادند که بعضی از تغییرات در کرونا در سرتاسر سیاره رخ داده که مبین مراحل مختلف توسعه زمین شناسی است. آنها دریافتند که تاج در زهره هنوز در حال تکامل است. این بدان مفهوم است که فضای داخلی این سیاره همیشه در حال تغییر است.
"لورنت مونتسی"(Laurent Montési) استاد زمین شناسی دانشگاه مریلند در کالج پارک اظهار داشت: این اولین باری است که می توانیم به ساختارهای خاص اشاره نماییم و بگوییم این یک آتشفشان باستانی نیست بلکه یک آتشفشانی است که امروزه فعال گشته است.
این مطالعه نمای کلی از سیاره زهره و اینکه فضای داخلی آن همچنان در حال تغیر است و آتشفشان های فعال در آن وجود دارند را نشان داده است.
وی در پایان اظهار داشت: ما می توانیم بگوییم که حداقل ۳۷ تاج در سیاره زهره اخیراً بسیار فعال بوده اند. تاج های فعال سیاره زهره در تعداد انگشت شماری از مکان ها هستند که این نشان داده است کدام نواحی این سیاره فعال تر هستند و سرنخ هایی را درباره عملکرد فضای داخلی این سیاره فراهم می آورد. این نتایج امکان دارد به شناسایی مناطق مورد نظر که ابزارهای زمین شناسی باید در مأموریت های آینده زهره مانند مأموریت "EnVision " اروپا در سال ۲۰۳۲ در آنجا مستقر شوند، کمک نماید.

منبع:

1399/05/02
17:13:23
5.0 / 5
2236
تگهای خبر: دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت