رمز من - ramzeman
در دانشگاه هاروارد انجام می شود

ساخت ربات هایی كه مثل حشرات رفتار می كنند

ساخت ربات هایی كه مثل حشرات رفتار می كنند رمز من: جمعی از مهندسان دانشگاه كورنل روی برنامه نویسی جدیدی كار كرده اند كه برپایه آن ربات هم سایز حشرات با تقلید از نحوه عملكرد مغز آنها كار می كنند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، در حالی كه مهندسان در ساخت ربات های كوچك حشره مانند موفق بودند و به برنامه نویسی آنها ادامه می دهند تا ربات های دقیقاً مانند حشرات خلق كنند، جمعی از مهندسان كورنل روی برنامه نویسی جدیدی كار كرده اند كه برپایه آن ربات با تقلید از مغز حشرات كار می كند.

با این روند روزی فرا خواهد رسید كه مردم متوجه نخواهند شد كه آیا یك حشره روی دیوار واقعی است یا یك ربات.

حجم پردازش های كامپیوتری كه یك ربات برای حس وزش باد با استفاده از میله های فلزی كوچك كه روی بال های آنها به كار گذاشته می گردد و مسیریابی هنگام فرود روی یك گل نیاز دارد، به قدری است كه باید یك كامپیوتر دسك تاپ را پشت خود حمل كند، حال سیلویا فراری استاد مكانیك و مهندس هوافضا و رئیس آزمایشگاه سیستم های كنترل هوشمند می گوید: تراشه های كامپیوتری نورومورفیك در حال ظهور هستند تا بار این حشرات كاهش پیدا كند.

برخلاف تراشه های سنتی كه تركیبی از صفرها و یك ها را بعنوان كد دوتایی پردازش می كنند، تراشه های نورومورفیك همانند نورون های عصبی جریان الكتریكی در تركیبات پیچیده را پردازش می كنند.

آزمایشگاه سیلویا فراری در حال توسعه كلاس جدیدی از الگوریتم های كنترلگر و حسگر ˮموقعیت محورˮ است كه فعالیت عصبی را تقلید می كنند و می توانند بر روی تراشه های نورومورفیك اجرا شوند.

به دلیل اینكه این تراشه ها به نیروی كمتری نسبت به پردازنده های سنتی نیاز دارند، این امر به مهندسین اجازه می دهد محاسبات بیشتری را انجام دهند.

آزمایشگاه فراری با آزمایشگاه میكروروبوتیك هاروارد كه یك ربات كوچك ۸۰ میلی گرمی مجهز به سنسور بصری و حركتی طراحی كرده است، همكاری می كند. در حالی كه این ربات هم اكنون با نیروی برق كار می كند محققان هاروارد در پی حذف این وابستگی با یك منبع نیروی جدید هستند.

الگوریتم كورنل به ساخت ربات های كوچك، كم وزن و مستقل و سازگارتر با محیط های پیچیده كمك خواهد نمود.
1396/09/26
23:28:02
5.0 / 5
4712
تگهای خبر: كامپیوتر , كنترل , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت