رمز من - ramzeman
عكس روز ناسا

كل این ماه می توانید مریخ را ببینید بعلاوه فیلم

كل این ماه می توانید مریخ را ببینید بعلاوه فیلم رمز من: ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام ویدیویی منتشر نمود و در آن اخبار جذابی را به علاقه مندان به فضا داد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، ناسا بعد از انتشار ویدیوی مذکور نوشت: مریخ را تمام ماه بعد از غروب آفتاب و خصوصاً شب فرود مریخ نورد استقامت ما در مریخ یعنی ۱۸ فوریه می توانید در آسمان پیدا کرده و رصد کنید.
سپس می توانید پیش از آنکه ماه از صورت فلکی "دوپیکر" بازدید کند، حرکت آرام آن به سمت شش ضلعی زمستانی را مشاهده کنید. شش ضلعی زمستانی یکی از صورتواره های درخشان شب های زمستان است که از شش ستاره معروف و درخشان به اسامی پای شکارچی(رجل الجبار) که پرنورترین ستاره صورت فلکی شکارچی(جبار) است، ستاره شباهنگ که پرنورترین ستاره صورت فلکی سگ بزرگ(کلب اکبر) می باشد و ستاره شعرای شامی که در صورت فلکی سگ کوچک(کلب اصغر) جای گرفته است و ستاره پرنور کاستور در صورت فلکی جوزا، ستاره عیوق از صورت فلکی ارابه ران و ستاره نارنجی رنگ دبران از صورت فلکی گاو(ثور) تشکیل شده است و فاصله میان این ستارگان مساوی است، آنها شش ضلعی زمستانی را می سازند.
مریخ نورد "استقامت"
مریخ نورد استقامت در تاریخ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۲۰ از "پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال" (CCAFS)، زمین را به مقصد مریخ ترک کرد. مریخ نورد استقامت ناسا که مجهز به ابزارها و تکنولوژیهای جدید علمی است در تاریخ ۱۸ فوریه بر روی سیاره سرخ فرود خواهد آمد. مریخ نورد استقامت از یک مته که در انتهای بازوی رباتیک آن قرار گرفته برای ذخیره نمونه های سنگ ورگولیت(سنگ شکسته و گرد و غبار) در لوله های فلزی خود استفاده خواهدنمود. مریخ نورد استقامت توسط "آزمایشگاه پیش رانش جت" ناسا در جنوب کالیفرنیا ساخته و مدیریت شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/11/16
18:17:59
0.0 / 5
1054
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت