رمز من - ramzeman

سیستم كنترل عصبی افراد مبتلا به اوتیسم، عملكرد متفاوتی دارد

سیستم كنترل عصبی افراد مبتلا به اوتیسم، عملكرد متفاوتی دارد به گزارش رمز من پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که عملکرد سیستم کنترل عصبی افراد مبتلا به اوتیسم با افراد دیگر متفاوت می باشد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، بررسی جدید پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، دیویس"(UC Davis) نشان داده است که تفاوت های کنترل اجرایی در اختلال اوتیسم امکان دارد نتیجه یک رویکرد منحصر به فرد باشد نه یک اختلال.
دشواری در کنترل اجرایی، در افراد مبتلا به اوتیسم متداول می باشد و با چالش های در ارتباط با تکمیل وظایف و مدیریت زمان رابطه دارد. هدف از پژوهش کنونی، مشخص کردن این مورد است که آیا این مشکلات، اختلالی را در کنترل اجرایی فعال یا واکنش پذیر به وجود می آورند یا خیر.
پژوهشگران با استفاده از روش "اف ام آرآی"(fMRI)، اسکن هایی را از مغز ۱۴۱ نوجوان و جوان بین ۱۲ تا ۲۲ سال تهیه کردند که ۶۴ نفر آنها به اوتیسم و ۷۷ نفر به کنترل عصبی مبتلا بودند. شرکت کنندگان هنگام اسکن مغز، کاری را انجام دادند که آنها را به سازگاری رفتار ملزم می کرد.
به شرکت کنندگان، یک نشانه قرمز یا سبز عرضه شد که به دنبال آن یک پیکان سفید به سمت چپ یا راست اشاره می کرد. شرکت کنندگان در نیمی از آزمایش ها، یک نشانه سبز را مشاهده نمودند که از آنها می خواست دکمه ای را فشار دهند که با جهت پیکان مطابقت دارد. در نیم دیگری از آزمایش ها، نشانه قرمزی وجود داشت که از شرکت کنندگان می خواست دکمه ای که مطابقت ندارد را فشار دهند. این ترتیب در سرتاسر آزمایش، به صورت تصادفی درآمد.
تجزیه و تحلیل اسکن های مغز نشان داد که شرکت کنندگان مبتلا به اوتیسم نسبت به گروه کنترل شده، فعالیت مغزی قابل توجهی در شبکه های در رابطه با پردازش کنترل اجرایی دارند اما در آزمایش های دشوارتر، فعالیت دو گروه مشابه بود.
"مارجوری سولومون"(Marjorie Solomon)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این نتایج نشان می دهند که کنترل اجرایی در حقیقت مبتلا به اختلال نیست اما افراد مبتلا به اوتیسم آنرا به صورت منحصر به فردی پیاده سازی می کنند تا برای آزمایش های دشوارتر آماده شوند.
"اندرو گوردون"(Andrew Gordon)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پژوهش های پیشین نشان داده اند که امکان دارد اختلال در سطح عصبی، مسئول تفاوت های رفتاری باشد. آنچه ما نشان می دهیم این است که شرکت کنندگان مبتلا به اوتیسم با سیستم های کنترل عصبی سر و کار دارند که با سیستم های در ارتباط با توسعه عصبی متفاوت می باشد.
پژوهشگران خاطرنشان کردند که نتایج این پژوهش توضیح نمی دهند چرا شرکت کنندگان مبتلا به اوتیسم طی انجام دادن کار، از یک راهبرد متفاوت با کارایی کمتر استفاده می نمایند.
پژوهشگران تاکید دارند که در آینده باید پژوهش های بیشتری در مورد این مورد انجام شوند.
این پژوهش، در مجله "Biological Psychiatry" به چاپ رسید.
منبع:

1399/12/25
13:24:34
0.0 / 5
1064
تگهای خبر: رمز , شبكه , شركت , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت