رمز من - ramzeman

بدافزاری كه به زبان برنامه نویسی غیرقابل كشف نوشته شده

بدافزاری كه به زبان برنامه نویسی غیرقابل كشف نوشته شده به گزارش رمز من محققان امنیتی مؤسسه پروف پوینت از شناسایی بدافزاری جدید اطلاع داده اند که به یک زبان برنامه نویسی خاص و غیرقابل کشف نوشته شده است.به گزارش رمز من به نقل از زد دی نت، بدافزار مورد اشاره که نیمزالودر نام دارد، به زبان برنامه نویسی نوشته شده که به ندرت برای طراحی بدافزار، ویروس و غیره به کار گرفته می شود.
این زبان برنامه نویسی Nim نام دارد و شناسایی و تحلیل محتوای کدهای نوشته شده با آن کار دشواری است. بدافزار نیمزالودر برای انجام حملات سایبری به کامپیوتر های مجهز به سیستم عامل ویندوز قابل استفاده می باشد و به هکرها امکان می دهد فرامین مورد نظر خویش را از راه دور بر روی کامپیوتر های افراد قربانی اجرا کنند.
در نهایت از این طریق کنترل کامپیوتر های هدف، سرقت اطلاعات حساس و انتقال بدافزار مورد اشاره به دیگر کامپیوتر ها ممکن می شود. گفته می شود این بدافزار توسط یک گروه هکری به نام TA۸۰۰ نوشته شده که تاکنون صنایع گوناگونی را در آمریکای شمالی هدف قرار داده است.
گروه مورد اشاره قبلاً بدافزار دیگری به نام بازارلودر را هم منتشر نموده بود که یک تروجان برای تسهیل دسترسی به کامپیوتر های مجهز به ویندوز است و نصب باج افزارهای مختلف را ممکن می کند. توزیع هر دو بدافزار از راه ایمیل های فیشینگ انجام می شود. هنوز اطلاعات دقیقی در مورد دامنه تخریب این بدافزارها در دست نیست.

1399/12/25
23:20:19
0.0 / 5
466
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت