رمز من - ramzeman

تكنولوژی جدید یك استارتاپ برای تشخیص كووید-۱۹

تكنولوژی جدید یك استارتاپ برای تشخیص كووید-۱۹ به گزارش رمز من یک استارتاپ برای تشخیص بهتر کووید-۱۹ و بررسی واکنش های سیستم ایمنی نسبت به آن، از فناوری جدیدی رونمایی کرده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، یک استارتاپ معروف به "Serimmune" تلاش دارد به درک بهتری در مورد روابط میان "اپیتوپ ها"(epitopes) و کروناویروس برسد. اپیتوپ ها، قسمتی از مولکول های آنتی ژن هستند که به پادتن ها متصل می شوند.
فناوری انحصاری این شرکت، روشی جدید و ویژه را برای نقشه برداری از کل پادتن های فرد به واسطه یک نمونه کوچک خون فراهم می آورد. در این فرایند، DNA پلاسمید از باکتری های متصل به پادتن نمونه جدا می شوند و اطلاعات لازم را درباره آنتی ژن هایی که امکان دارد فرد در معرض آنها قرار بگیرد و همینطور نحوه واکنش سیستم ایمنی بدن به آنها فراهم آورد.
استارتاپ Serimmune، اخیرا از کاربرد جدید فناوری خود، کمک آن به درک حالت های بیماری و واکنش های ایمنی در مقابل کووید-۱۹ اطلاع داده است.
"نوح ناصر"(Noah Nasser)، مدیرعامل Serimmune اظهار داشت: ما می توانیم از مشخصات پادتن ساخته شده استفاده نماییم و به بررسی آمینواسیدهای در ارتباط با کروناویروس بپردازیم. ما دریافتیم که بیان پادتن، ارتباط زیادی با حالت های بیماری دارد؛ ازاین رو ما می توانیم حالت های خفیف، متوسط، شدید و بدون علامت بیماری را برپایه پادتن های موجود در نمونه تشخیص دهیم.
هرچه اطلاعات جمع آوری شده بیشتر باشند، فناوری بهتر می تواند الگوهای متفاوت در ارتباط با آنتی ژن و شدت بیماری را تشخیص دهد. این الگوها نه تنها به پزشکان و پژوهشگران کمک می نماید تا درک بهتری از عملکرد کروناویروس داشته باشند، بلکه به عرضه روش های جدید برای تشخیص، درمان و ابداع واکسن مناسب هم کمک می نماید.
عرضه این فناوری، داده های مورد نیاز مشتریانی مانند شرکتهای ساخت واکسن، سازمان های دولتی و آزمایشگاه های دانشگاهی را که به درک بهتر واکنش ایمنی نسبت به کروناویروس علاقه دارند، در اختیار آنها قرار می دهد.
این استارتاپ می خواهد یک برنامه بالینی را هم در ارتباط با کووید-۱۹ آغاز کند. نمونه خون شرکت کنندگان این بررسی، با کمک کیت های خانگی بدون درد گرفته و به Serimmune ارسال می شود.
ناصر افزود: ما تلاش داریم بفهمیم که واکنش ایمنی نسبت به تغییرات چگونه است و با قرار گرفتن در معرض کووید-۱۹، چه اتفاقی در ارتباط با واکنش های ایمنی رخ می دهد.
منبع:

1399/12/26
13:16:48
0.0 / 5
756
تگهای خبر: اطلاعات , شركت , فناوری , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت