رمز من - ramzeman

تأمین انرژی فناوری های پوشیدنی با كمك امواج رادیویی

تأمین انرژی فناوری های پوشیدنی با كمك امواج رادیویی به گزارش رمز من یک گروه بین المللی از پژوهشگران تلاش دارند انرژی حاصل از امواج رادیویی را برای تأمین نیروی ابزار پوشیدنی به کار بگیرند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه پنسیلوانیا، امواج رادیویی از امواج ماکرویو گرفته تا وای فای که به محیط زیست نفوذ می کنند، فقط سیگنال های انرژی نیستند؛ بلکه می توانند منابع انرژی باشند. یک گروه بین المللی از پژوهشگران به سرپرستی "هوانیو چنگ" (Huanyu Cheng)، استاد بخش علوم مهندسی "دانشگاه پنسیلوانیا" (Penn State)، روشی ابداع نموده اند تا انرژی حاصل از امواج رادیویی را برای تأمین نیروی ابزارهای پوشیدنی به دست آورند.
"چنگ" اظهار داشت: منابع کنونی انرژی برای ابزارهای پوشیدنی بررسی سلامت، جایگاه خویش را دارند؛ اما با مشکلات در ارتباط با خود هم همراه هستند. ما نمی خواهیم جایگزینی برای منابع کنونی انرژی عرضه دهیم. هدف ما اضافه کردن منابع دیگری از انرژی پایدار می باشد.
این گروه پژوهشی، یک سیستم کشش پذیر ابداع نموده اند که می تواند داده های گرآوری شده با سنسورهای بررسی سلامت را به صورت بی سیم منتقل کند. این سیستم از دو آنتن فلزی کشش پذیر تشکیل شده است که روی مواد گرافینی رسانا با پوشش فلزی قرار گرفته اند.
طراحی ویژه این سیستم به آن امکان می دهد تا هنگام کشش، خم شدن و پیچ خوردن، عملکرد خویش را حفظ کند. این سیستم به یک مدار کشش پذیر متصل می شود که می تواند انرژی حاصل از امواج الکترومغناطیسی را به الکتریسیته تبدیل کند. از این الکتریسیته میتوان برای تأمین نیروی ابزار بی سیم یا شارژ کردن ابزار ذخیره انرژی مانند باتری ها یا ابرخازن ها بهره برد.


"چنگ" افزود: ما از انرژی اطراف خود و امواج رادیویی که همیشه در همه جا وجود دارند، استفاده می نماییم. اگر این انرژی را به کار نگیریم، به آسانی تلف خواهد شد. ما می توانیم این انرژی را بگیریم و آنرا اصلاح نماییم. این فناوری، یک عنصر اساسی برای گروه ما به حساب می آید. ترکیب آن با ابزار بی سیم جدید که قابلیت انتقال داده ها را دارند، یک مؤلفه مهم را فراهم می آورد که با ماژول های سنسور ما کار خواهد نمود.
وی ادامه داد: گام های بعدی ما، بررسی نسخه های مینیاتوری این مدارها و کار کردن روی کشش پذیری آنها است. این پلتفرمی است که می توانیم آنرا به آسانی با سایر ماژول ها ترکیب نماییم و به کار بگیریم.
این پژوهش در مجله "Materials Today Physics" به چاپ رسید.
منبع:

1400/01/07
23:53:10
5.0 / 5
784
تگهای خبر: انرژی , سایت , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت