رمز من - ramzeman
در دانشگاه صنعتی نانیانگ انجام شد

حدس پین گوشی با استفاده از حسگر آن

حدس پین گوشی با استفاده از حسگر آن به گزارش رمز من پژوهشگران دانشگاه سنگاپور، سیستمی ابداع نموده اند كه با استفاده از حسگر تلفن همراه، پین آن را حدس می زند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران ˮدانشگاه صنعتی نانیانگˮ (Nanyang Technological University) در سنگاپور، سیستمی ابداع كرده اند كه صرفا برپایه اطلاعات عرضه شده توسط حسگرها، پین تلفن همراه را به درستی حدس می زند.

این گروه پژوهشی به سرپرستی دكتر ˮشیوام بهسینˮˮ (Shivam Bhasin)، برای ˮآموزشˮ سیستم، از سه نفر خواستند كه هركدام یك مجموعه تصادفی از 70 پین چهار رقمی را در تلفن همراه اندروید وارد كنند. روی هر تلفن، یك برنامه سفارشی نصب گردید كه داده ها را از شتاب سنج، ژیروسكوپ، مغناطیس سنج، حسگر مجاورتی، فشارسنج و حسگر نور محیط جمع آوری می كرد.

یك الگوریتم یادگیری عمیق، داده ها را تحلیل و با خوانش حسگرهای خاص تطبیق داد به طوریكه اعداد به خصوصی روی صفحه كلید نمایشگر وارد شد.

ˮبهسینˮ توضیح می دهد: هنگامیكه پین را در تلفن همراه وارد می كنید، نوع حركت تلفن همراه هنگام وارد كردن یك، پنج یا 9 بسیار متفاوت می باشد. به همین ترتیب، وارد كردن عدد یك با انگشت شست دست راست، نسبت به وارد كردن عدد 9، سد راه نور بیشتری خواهد شد.

هنگامیكه سیستم كار حدس زدن پین های چهار رقمی را تنها برپایه واكنش حسگرها انجام داد، دقت آن در قفل گشایی تلفن همراهی كه یكی از 50 پین معمول را بهره برده بود، تا 99. 5 درصد(بدون این كه بیش از سه بار تلاش كند) دقیق بود.

به باورˮبهسینˮ، این امكان وجود دارد كه مردم ندانسته، بدافزاری را در تلفن همراه خود دانلود كنند كه از چنین فناوری استفاده می نماید. این برنامه بعد از دستیابی به حسگرهای تلفن همراه و یاد گرفتن پین كاربر، اطلاعات را به شخصی كه قادر به قفل گشایی تلفن باشد، انتقال می دهد.

وی می گوید، برای جلوگیری از رخ دادن چنین وضعیتی، پیشنهاد می كند كه سیستم های اجرایی تلفن همراه، دستیابی به حسگرهای تلفن را محدود كنند تا كاربران بتوانند این اجازه را تنها به اپلیكیشن های مورد اعتماد خود بدهند.

اخیرا، مقاله ای در مورد این پژوهش در مجله ˮ Cryptology ePrint Archiveˮ به چاپ رسید. 

1396/10/08
20:53:47
5.0 / 5
5282
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت