رمز من - ramzeman

شناسایی بمب های زیرزمینی با یك ربات

شناسایی بمب های زیرزمینی با یك ربات رمز من: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه ابزاری رباتیک شده اند که می تواند بمب های زیرسطحی را پیدا کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پژوهشگران یک ابزار حفاری رباتیک به وجود آورده اند. این ربات که "Digger Finger" نام دارد سطح رویی زمین را سوراخ کرده و اطراف آن ناحیه را بررسی می کند. این ربات برای تشخیص شکل اشیا دفن شده در مواد دانه ای مانند شن و سنگریزه طراحی شده است. پژوهشگران یک دست رباتیک باریک تولید کردند که می تواند با ایجاد لرزش و کنار زدن دانه های شن و ماسه آنها را تشخیص دهد.
این تکنولوژی جدید برمبنای کار قبلی همین پژوهشگران در زمینه فناوری سنسور لمسی به نام GelSight تولید شده است. دو سال پیش پژوهشگران ام آی تی رباتی ساخته بودند که مانند انسان می توانست جنس اشیای مختلف را با دیدن و یا شکل شان را با لمس کردن تشخیص دهد. این تیم از یک بازوی رباتیک متعلق به رباتی به نام "کوکا"(KUKA) و یک سنسور لمسی به نام "ژل سایت"(GelSight) استفاده نمود. بدین ترتیب اطلاعات جمع آوری شده توسط "ژل سایت" به هوش مصنوعی ارسال شد تا بتواند ارتباط بین اطلاعات تصویری و لمسی را شناسایی کند. برای آموزش چگونگی شناسایی اشیا با لمس به هوش مصنوعی، پژوهشگران ۱۲ هزار فیلم از لمس ۲۰۰ شیء مختلف مانند پارچه، ابزار و لوازم خانگی را ضبط کردند.
GelSight شامل یک ژل شفاف است که با غشایی بازتابنده و مجموعه ای از چراغ های LED پوشانده شده است. برای سیستم جدید Digger Finger، پژوهشگران این سیستم را تغییر داده و آنرا تا حدودی شبیه لوله جاروبرقی کردند. طرح استوانه ای نازک سیستم Digger Finger را قادر می سازد تا به زیر زمین نفوذ کند. تیم سازنده Digger Finger معتقد می باشد که از پیشرفت جدید آن می توان برای سنجش دقیق تر سطح زیرین زمین استفاده نمود. بطور معمول، پژوهشگران از روش هایی مانند رادار زمین نفوذ ​یا ارتعاشات فراصوت برای انجام این کار استفاده می نمایند. بااینکه این فناوری ها دامنه حسی طولانی تری دارند اما گاهی اوقات قادر به تشخیص انواع مختلف مواد مانند سنگ و استخوان نیستند. پژوهشگران اظهار داشتند می توان از Digger Finger برای جستجوی بمب ها یا کابل های مدفون در مکان های خطرناک بهره برد.
منبع:

1400/03/08
11:34:34
5.0 / 5
778
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت