رمز من - ramzeman

احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی

احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی به گزارش رمز من برخی منابع از احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی خبر می دهند.به گزارش رمز من به نقل از مهر، برخی منابع از احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی خبر می دهند. براین اساس، عصر روز گذشته با حمله سایبری به وبسایت ها و سامانه های وزارت راه و شهرسازی که از شرکت راه آهن شروع شد، بخشی از فعالیتهای این وزارت خانه مبتلا به اختلال شد.
دیروز به دنبال هک شدن سامانه های شرکت راه آهن، این شرکت ناچار شد گراف (مدیریت سیر و حرکت) قطارهای باری و مسافری را از حالت سیستمی به دستی تغییر دهد.
از بامداد امروز هم وب سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی مبتلا به اختلال و پیامی بر روی آن درج شد که از هک شدن این وب سایت حکایت دارد. این وب سایت ساعاتی پس از دسترس خارج شد.
وبسایت یکی دیگر از دستگاههای دولتی هم دقایقی مبتلا به اختلال بود اما یکی از مدیران این سازمان به خبرنگار مهر اظهار داشت: مدیریت فناوری اطلاعات سازمان با پیشبینی وقوع حمله سایبری، از بامداد امروز تدابیری برای مقابله با این مورد اندیشیده بودند که مانع هک وب سایت سازمان شد.
کارشناسان فناوری اطلاعات می گویند، ضعف امنیت شبکه و از همه مهمتر وجود نگاه بخشی به مباحث و وظایف فاوا در دستگاههای دولت، ضریب صدمه پذیری را بالا برده است.

1400/04/19
18:54:17
5.0 / 5
240
تگهای خبر: اطلاعات , امنیت , سایت , شبكه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت