رمز من - ramzeman

سفر دریایی تلسکوپ جیمز وب به جای ارسال با هواپیما

سفر دریایی تلسکوپ جیمز وب به جای ارسال با هواپیما به گزارش رمز من ناسا تلسکوپ فضایی مورد انتظار ˮجیمز وبˮ را از راه راه آبی و با کشتی از کانال پاناما به محل پرتاب آن در گویان فرانسه می فرستد، چون که ارسال آن با هواپیما غیر ممکن بود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، چندی قبل بود که خبردار شدیم بالاخره تأخیرهای به ظاهر بی انتها پرتاب تلسکوپ فضایی "جیمز وب" ناسا به پایان رسیده است و این تلسکوپِ پرچم دار 10 میلیارد دلاری آزمایش های زمینی خویش را به صورت کامل پشت سر گذاشته و الان درحال آماده سازی برای ارسال به "کورو" در گویان فرانسه است تا سرانجام در تاریخ 18 دسامبر 2021(27 آذر 1400) راهی فضا شود.
اما آنچه گفته نشد این بود که این تلسکوپ چگونه به "کورو" می رسد. هم اکنون یک گزارش جدید نشان داده است که "جیمز وب" از لانگ بیچ کالیفرنیا تا مقصد نهایی خود در کورو واقع در گویان فرانسه که شامل عبور از کانال پاناما می شود، یک سفر طولانی دریایی در پیش دارد.
گویان فرانسه یکی از ناحیه های فرادریایی فرانسه در شمال آمریکای جنوبی در همسایگی کشورهای سورینام و برزیل و در جنوب دریای کارائیب است. گویان فرانسه از شرق و جنوب با برزیل و از غرب با سورینام هم مرز است.
اما چرا "جیمز وب" باید چنین سفر طولانی را تجربه کند؟ آیا ارسال آن با هواپیما آسان تر نبود؟
برنامه های اولیه برای ارسال "جیمز وب" شامل ارسال هوایی آن به فرودگاه "کاین" بود که نزدیکترین فرودگاه به محل پرتاب تعیین شده در نزدیکی "کورو" است. اما معلوم شد که انتقال آن به محل پرتاب با هواپیما کاری غیر ممکن است، چونکه پل های موجود در راه بین فرودگاه تا محل پرتاب، مقاومت کافی را برای عبور محموله ای به سنگینی "جیمز وب" با وزن ۶.۵ تن ندارند.
ازاین رو ناسا تصمیم گرفت که "جیمز وب" را از راه دریا به محل پرتاب ارسال نماید، به این مفهوم که این تلسکوپ روی یک کشتی سوار می شود و از راه کانال پاناما حرکت کرده و به رودخانه "کورو" می رسد و سرانجام در مکانی که یک ساعت تا محل پرتاب فاصله دارد، از کشتی به خشکی منتقل می شود.
این یک سفر بسیار طولانی تر و سخت تر از ارسال هوایی است، اما به نظر می آید تنها راه ممکن برای رساندن تلسکوپ "جیمز وب" به محل مقرر پرتاب آن است.
خیلی از مأموریت های اکتشاف فضایی در آینده هم اکنون به "جیمز وب" متکی هستند و ناسا برای اطمینان از حفاظت و نگه داری مناسب آن از همه ظرفیت های خود استفاده می نماید تا آنرا در طول این سفر طولانی و خسته کننده کاملا ایمن نگه دارد.
"مارک وویتون" مدیر ماژول ابزار علمی یکپارچه ناسا برای تلسکوپ "جیمز وب" می گوید: این رصدخانه فضایی همه چیز را برای حفظ امنیت خود در اختیار دارد. با کنترل دما و کنترل رطوبت این قابلیت وجود دارد که مطمئن شویم همه ابزارهای ما سالم می مانند.1400/06/22
23:45:01
5.0 / 5
243
تگهای خبر: امنیت , كنترل , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت