رمز من - ramzeman

ساخت اولین خانه های دارای اسکلت بیرونی فولادی چاپ 3بعدی و بدون پله!

ساخت اولین خانه های دارای اسکلت بیرونی فولادی چاپ 3بعدی و بدون پله! معماران نخستین خانه های جهان با اسکلت بیرونی فولادی چاپ سه بعدی شده را طراحی کردند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، معماران اخیرا اولین خانه های جهان با اسکلت بیرونی فولادی چاپ سه بعدی شده را ساخته اند که در آنها از پله استفاده نشده و ساکنان را تشویق می کند تا به جای آن از شیب طبیعی زمین و محیط استفاده کنند.
معماران شرکت "ماسک"(MASK) نخستین خانه های ماژولار چاپ سه بعدی شده از جنس فولاد در جهان را ساخته اند و دیدن آنها بسیار چشم نواز است. این خانه های جدید در جزیره اورانی در شهر ساردینیای ایتالیا واقع شده اند.
"اوزنور پینار" و "دانیلو پتا" معماران این خانه های منحصر به فرد از آثار هنرمندی به نام "کنستانتینو نیوولا" بخصوص یکی از مجسمه های وی به نام "La Madre" الهام گرفته اند و نتیجه نهایی آن خانه هایی شده است که شبیه به پروانه هستند.
آنها در وبسایت این پروژه نوشتند: مکانی که ما این سازه ها را در آن ساخته ایم، دامنه ای کوهستانی است که دارای سطوح مختلفی برای قرارگیری ماژول های ساختمان های ما است. ما در این منطقه که توسط مناظر طبیعی احاطه شده می خواهیم هماهنگی خوبی با طبیعت داشته باشیم.
این خانه ها برای اجازه به عبور باد از میان آنها بوجود آمده اند، چونکه این منطقه منطقه ای بسیار بادخیز در ایتالیا است و همینطور این ساختمان ها به منظور خودپایداری بوجود آمده اند. این خانه ها می توانند منابع انرژی تجدیدپذیر را جهت استفاده خود تأمین کنند.
در مرکز هر ساختمان یک برج انرژی قرار دارد که انرژی را از خورشید و باد جمع آوری می کند. این برج از صفحات خورشیدی پوشیده شده است و برای چرخش ۳۶۰ درجه ای با نیروی باد و چرخاندن توربین های بادی طراحی شده است. همینطور حفره هایی در این ساختمان ها وجود دارد که اجازه می دهد باد به سمت توربین های بادی هدایت شود.
این خانه ها همینطور مجهز به دوربین های هوشمند و سیستم تشخیص آتشسوزی هستند تا در مقابل بلایای طبیعی ایمن باشند.
یکی از جنبه های جالب این سازه ها این است که معماران از پله در آنها استفاده نکرده اند. در عوض آنها ساکنان را تشویق می کنند تا از شیب طبیعی زمین و محیط استفاده کنند.
این پروژه با نام ایتالیایی "Madre Natura" به مفهوم "مادر طبیعت" نامیده شده است. به این ترتیب، این ساختمان ها بگونه ای ساخته شده اند که با طبیعت ادغام و هماهنگ شوند.
منبع:

1400/06/29
13:42:04
5.0 / 5
243
تگهای خبر: انرژی , دوربین , سایت , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت