رمز من - ramzeman
مركز ماهر گزارش داد؛

فیشینگ سایت های داخلی بیشترین رخداد امنیتی شهریورماه

فیشینگ سایت های داخلی بیشترین رخداد امنیتی شهریورماه به گزارش رمز من مرکز ماهر با عرضه گزارش از ۵۵۵ مورد خدمت در ارتباط با امداد رخدادهای امنیتی کامپیوتری در شهریورماه در کشور، بیشترین فراوانی رخداد را در ارتباط با فیشینگ سایت های داخلی عنوان نمود.


به گزارش رمز من به نقل از مهر، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری گزارش خدمات عرضه شده در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات در شهریور ماه ۱۴۰۰ را منتشر نمود. بر اساس این گزارش، ۵۵۵ مورد خدمت توسط مرکز ماهر در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ به بخش های مختلف کشور عرضه شده است. خدمات عرضه شده شامل فراوانی و نوع رخدادهای رسیدگی شده توسط مرکز ماهر، بخش های دریافت کننده این خدمات و نحوه آگاه شدن مرکز ماهر از این رخدادها است.
این گزارش نشان داده است که فیشینگ سایت های داخلی و آلودگی به بدافزار بیشترین نوع رخداد امنیت سایبری در شهریورماه بوده است و نحوه آگاه شدن مرکز ماهر از رخدادها نیز، بیشتر از راه سامانه هوشیار این مرکز صورت گرفته است. در همین حال قوه قضاییه و بعد از آن وزارت بهداشت و وزارت صنعت همچون بخش های حاکمیتی هستند که بیشترین خدمات را از مرکز ماهر دریافت کرده اند.


منبع:

1400/07/05
14:20:13
5.0 / 5
363
تگهای خبر: اطلاعات , امنیت , خدمات , سایت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت