رمز من - ramzeman
در برنامه های آینده شورای عالی فضای مجازی؛

سیاستهای مقررات گذاری در رابطه با اقتصاد دیجیتال تدوین می گردد

سیاستهای مقررات گذاری در رابطه با اقتصاد دیجیتال تدوین می گردد رمز من: دبیر شورای عالی فضای مجازی از برنامه ریزی برای تدوین سیاستهای تنظیم مقررات در رابطه با اقتصاد دیجیتالی و نظامات پولی و مالی كشور در حوزه فضای مجازی اطلاع داد.


به گزارش رمز من به نقل از مهر، سید ابوالحسن فیروزآبادی در بازدید از یك شركت دانش بنیان زیرمجموعه بانك مركزی كه در زمینه سیستم جامع اتوماسیون بانكی كشور فعال است، با اشاره به اینكه رئیس جمهوری نگاه ویژه ای به ایجاد اشتغال با استفاده از فضای مجازی دارد، خاطرنشان كرد: اشتغال در فضای مجازی با سرمایه گذاری كمتری تولید می گردد و بنابراین مركز توجه دولت قرار گرفته است. وی با اشاره به اینكه مطالعات گسترده ای انجام گرفته تا در ساختار شورای عالی و مركز ملی فضای مجازی هم به اقتصاد دیجیتال به طور ویژه پرداخته شود، اظهار داشت: امروز شاهد بودیم خدمات پایه ای در حوزه نرم افزار و سخت افزار بانكهای كشور و سامانه های نظام حاكمیتی پولی كشور در این شركت برپایه نظام رگولاتوری بانك مركزی عرضه می گردد و نشانه ای از كارآمدی نظام بانكی و اداری كشور است. رئیس مركز ملی فضای مجازی با اشاره به اینكه بانك مركزی و شركت خدمات انفورماتیك می توانند در تسریع در تنظیم سیاستها و مصوبات حوزه اقتصاد دیجیتال و جمع بندی مباحث مربوطه در كنار مركز ملی فضای مجازی قرار گیرند، به ظهور فین تك ها و برخی مباحث جدید پولی و مالی در دنیا همچون پول های رمزی اشاره نمود و بیان داشت: مركز ملی فضای مجازی و بانك مركزی می توانند در زمینه مطالعه و رصد تحولات ملی و بین المللی، نحوه تعامل با فینتك ها، سیاستگذاری ها، مباحث حقوقی، بهره برداری از فرصت های فضای مجازی و پیشبرد پروژه های كلان كشور در كنار یكدیگر قرار گیرند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینكه نظام تنظیم مقررات از مباحثی است كه شورای عالی فضای مجازی در سالهای آینده به صورت گسترده به آن خواهد پرداخت، اظهار داشت: ضروری است نظامی پیاده شود كه تمام نظامات یادشده از مدلهای مشابهی برخوردار شوند و كمیسیون ها و سازمانهای آنها هم از مدل همسانی پیروی كرده و قدرت مقررات آنها مشخص و همسان باشد. فیروزآبادی تصریح كرد: به علت تجربه بانك مركزی در تنظیم نظامات پولی و مالی كشور، امیدواریم بانك مركزی در این رابطه به شورای عالی فضای مجازی كمك نماید.

در این بازدید، ناصر حكیمی معاون فناوری بانك مركزی هم به عرضه توضیحاتی در مورد سامانه های حاكمیتی بانك مركزی و نقشه راه این بانك پرداخت.

1396/10/13
22:38:56
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: خدمات
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت