رمز من - ramzeman

رشد باردیگر عضلات از دست رفته با کمک میکروبیوم روده

رشد باردیگر عضلات از دست رفته با کمک میکروبیوم روده به گزارش رمز من پژوهش جدیدی نشان داده است که شاید میکروبیوم روده بتواند به رشد باردیگر عضلاتی که در اثر پیری یا مبتلا شدن به سرطان از بین رفته اند، کمک نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از "The Journal of Physiology"، اگر پژوهشگران با بررسی های بیشتر بتوانند به شناسایی موادی بپردازند که باکتری های روده جهت کمک به رشد عضلات پس از ورزش تولید می کنند، امکان دارد بتوان بعضی از این مواد را برای تقویت رشد عضلات در افرادی به کار گرفت که از دست دادن عضله را به خاطر پیری یا مبتلا شدن به سرطان تجربه می کنند.
پژوهشگران در آزمایش روی موش ها دریافتند که برای رشد عضلات بعد از ورزش کردن، وجود میکروبیوم، ضروری می باشد. میکروبیوم روده به میلیاردها باکتری و سایر میکروب ها بازمی گردد که در دستگاه گوارش ما زندگی می کنند. پژوهش هایی که طی دهه گذشته انجام شده اند، نشان داده اند که این باکتری ها، مواد مورد نیاز برای سلامتی ما را تولید می کنند.
بعضی از این پژوهش ها، شواهد پیچیده ای را عرضه می کنند که نشان داده است میکروبیوم روده امکان دارد برای سلامتی عضله اسکلتی هم مهم باشد اما باید دید که آیا میکروبیوم روده، نقش مهمی در سازگاری عضله اسکلتی با ورزش کردن دارد یا خیر.
پژوهشگران برای پاسخ دادن به این پروژه، به موش ها اجازه دادند تا به مدت ۹ هفته، هر روز روی چرخ های درحال حرکت ورزش کنند و به بعضی از آنها به واسطه آب شرب، آنتی بیوتیک دادند. درمان با آنتی بیوتیک، باکتری های میکروبیوم روده موش ها را از بین برد.
آنها سپس عضلات موش های سالم را با عضلات موش های بدون میکروبیوم سالم مقایسه کردند تا ببینند آیا عضلات توانسته اند به صورت متفاوت با دویدن روی چرخ سازگار شوند یا خیر. آنها دریافتند که عضلات موش های فاقد میکروبیوم سالم، به اندازه عضلات موش های سالم رشد نکرده اند؛ هرچند هر دو گروه موش ها طی ۹ هفته، به یک اندازه روی چرخ دویده بودند.
این پژوهش نشان داده است که میکروبیوم روده سالم، برای رشد کامل عضلات اسکلتی بعد از ورزش ضروریست.
یافته های این پژوهش جدید، به عرضه شواهد بسیاری کمک می کنند که ارتباط میان میکروبیوم روده و عضلات اسکلتی را نشان می دهند. یافته ها حاکی از این هستند که میکروبیوم روده، موادی را به وجود می آورد که به بزرگ شدن عضلات اسکلتی بعد از ورزش کمک می کنند.
باآنکه دوز آنتی بیوتیک این پژوهش نسبت به دوز مورد استفاده در پژوهش های پیشین، کمتر بود اما محدودیت پژوهش این است که پژوهشگران نمی دانند آیا آنتی بیوتیک ها امکان دارد به صورت مستقیم بر توانایی سازگاری عضلات اسکلتی با ورزش تاثیر بگذارند یا خیر.
پژوهشگران در این پروژه، تنها از موش های ماده استفاده کردند؛ ازاین رو نمی دانند آیا یافته ها در موش های نر هم به همین صورت خواهد بود یا خیر. مبحث دیگر این است که پژوهشگران نمی دانند که آیا این یافته ها قابل انتقال به انسان هستند یا خیر.
"تیلور والنتینو" (Taylor Valentino)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: اگر بتوانیم موادی را که باکتری های روده برای رشد عضلات بعد از ورزش تولید می کنند، شناسایی نماییم، امکان دارد بتوانیم بعضی از این مواد را برای رشد عضلات در افرادی که عضلات خویش را در اثر پیری یا سرطان از دست داده اند، مورد استفاده قرار دهیم.
"جان مککارتی" (John McCarthy)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: میکروبیوم روده، موادی را تولید می کند که به نظر می آید برای عضلات اسکلتی، مهم هستند و همینطور به بهبود عملکرد ورزشی کمک می کنند.1400/07/06
10:55:11
5.0 / 5
204
تگهای خبر: تولید , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت