رمز من - ramzeman

تعیین میزان هوش افراد با اسكن مغزی

تعیین میزان هوش افراد با اسكن مغزی رمز من: محققان اظهار كردند: روش نقشه برداری جدید مغز، ارتباط بین شبكه های مغزی و آی كیو افراد را نشان داده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، محققان دانشگاه كمبریج توانستند روش جدید و نسبتا ساده ای برای نقشه برداری از اتصال های مغزی و هوش افراد را كشف كنند و نشان دهند كه چگونه بین مناطق مغزی و هوش افراد ارتباط وجود دارد.
آنها با استفاده از این روش می توانند آی كیو افراد را بدون آزمون های مرتبط و با استفاده از اسكن تعیین كنند.
در سال های اخیر، دانشمندان تلاش های زیادی برای نشان دادن ارتباطات مغزی(كانكتوم) انجام داده اند تا دریابند كه چگونه رفتار انسان با اختلالات روانی و هوش در ارتباط است.
به یك نقشه جامع از اتصالات نورون در مغز "كانكتوم" گفته شده كه با نام «دیاگرام اتصالات» هم شناخته می شود. به زبان جامع تر یك كانكتوم تمام اتصالات نورونی درون مغز موجود زنده را شامل می گردد.
محققان دانشگاه كمبریج و موسسه ملی سلامت (NIH) ایالات متحده آمریكا، با بررسی اسكن مغزی كه با اسكنر رزونانس مغناطیسی(MRI) گرفته شده می توانند نقشه ای از اتصالات مغزی را تولید كنند.
اسكن MRI معمولی یك تصویر واحد مغز را نشان داده است كه برای بررسی خصوصیت های مختلف ساختار مغزی مناسب می باشد.
تكنیك جدید نقشه برداری مغز به درك اینكه چگونه اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی و یا حتی اسكیزوفرنی با تفاوت در اتصالات درون مغزی در ارتباط است، كمك می نماید.
محققان همینطور دریافتند كه برخی از مغزها اتصالات مغزی بیشتری دارند و هرچه اتصالات مغزی بیشتر باشد، پردازش اطلاعات در مغز هم افزایش می یابد.
این آزمایش در میان 296 شركت كننده انجام گرفت.
محققان عنوان كردند: هنوز مشخص نمی باشد كه این اتصالات به ژنتیك افراد و یا تحصیل آنها مرتبط می باشد یا خیر و چه عواملی در تقویت و تضعیف آنها نقش دارد.
این بررسی در نشریه Neuron انتشار یافته است.1396/10/17
15:45:10
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: محقق , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت