رمز من - ramzeman

اخطار مایکروسافت در مورد بدافزار خطرناک کامپیوتر های مک

اخطار مایکروسافت در مورد بدافزار خطرناک کامپیوتر های مک مایکروسافت در مورد از طریق رسیدن یک بدافزار خطرناک برای آلوده کردن کامپیوتر های مک اخطار داده است. این بدافزار آپدیت ایجنت نام دارد.به گزارش رمز من به نقل از زددی نت، این بدافزار به صورت خاص برای سرقت اطلاعات کامپیوتر های مک طراحی شده و از اواخر سال ۲۰۲۰ فعالیت تخریبی خویش را شروع کرده است، ولی اکنون برای انتشار انبوه آگهی های تبلیغاتی مزاحم هم به کار گرفته می شود.
یکی از جدید ترین و خطرناک ترین خصوصیت های بدافزار UpdateAgent، امکان دور زدن سیستم امنیتی داخلی اپل معروف به گیت کیپراست که تنها به برنامه های قابل اعتماد اجازه می دهد تا در کامپیوتر های مک اجرا شوند.
این بدافزار یک نرم افزار تبلیغاتی مزاحم و پایدار به نام Adload را بر روی کامپیوتر های مک نصب می کند که برای توزیع داده های خطرناک دیگر در آینده هم قابل استفاده می باشد. بررسی های مایکروسافت حاکی می باشد این داده ها در سرویسهای S۳ و CloudFront تحت وب آمازون مخفی شده و برای کاربران آنها مشکل ایجاد می کنند.
این بدافزار نخستین بار در شهریورماه سال قبل شناسایی شد و بعد از سرقت اطلاعات در یک بازه زمانی پنج ماهه، چندین بار ارتقا یافت تا پایداری خویش را بهبود ببخشد و بتواند بعد از ورود به دستگاههای صدمه دیده، در آنها باقی بماند.


منبع:

1400/11/16
23:03:55
5.0 / 5
291
تگهای خبر: اپل , اطلاعات , امنیت , سرویس
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت