رمز من - ramzeman

اغراق درباره تسخیر مشاغل توسط ربات ها و هوش مصنوعی

اغراق درباره تسخیر مشاغل توسط ربات ها و هوش مصنوعی رمز من: گزارش سازمان همكاری و توسعه اقتصادی متشكل از ۳۵ كشور پیشرو در اقتصاد نشان داده است تعداد مشاغلی كه به دلیل ظهور هوش مصنوعی و ربات ها در معرض خطرند، كمتر از حد تصور است.به گزارش رمز من به نقل از ورج، پیش از این و در سال ۲۰۱۳ نتایج یك پژوهش كه توسط دانشگاه آكسفورد انجام و انتشار یافته بود، جنجال به راه انداخته بود.
بر اساس این گزارش پیش بینی شده بود ۴۷ درصد از مشاغل در آمریكا به دلیل خودكار شدن فرایندهای حرفه ای به دلیل از طریق رسیدن ربات ها و همه گیر شدن هوش مصنوعی از كنترل انسان ها خارج خواهند شد.
ولی تحلیل های عرضه شده در گزارش تازه حاكی می باشد، تنها ۱۴ درصد از مشاغل موجود در كشورهای عضو این سازمان كه آمریكا، انگلیس، كانادا و ژاپن را هم در برمی گیرد به شدت خودكار می شوند و به احتمال ۷۰ درصد یا بیشتر تحت كنترل ربات ها یا محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی در می آیند.
این رقم برابر با حدود ۶۶ میلیون فرصت شغلی در كشورهای عضو این سازمان است كه با اینكه باز هم رقم قابل توجهی است، اما بسیار كمتر از پیش بینی های قبلی است. تعداد فرصت های شغلی كه به همین علت در آمریكا از بین می روند حدود ۱۳ میلیون مورد برآورد شده است.
علت برآوردهای متفاوت در این دو گزارش این است كه هنوز تصور می گردد نمی توان خیلی از مشاغل با برخی پیچیدگی های خاص را به ربات ها واگذار كرد و در گزارش دانشگاه آكسفورد در مورد توانایی های آتی ربات ها و ماشین های مبتنی بر هوش مصنوعی اغراق شده بود.
پیش بینی ها حاكیست كه مشاغل سطح پایین مانند نظافت و امور خدماتی بیشتر از مشاغل پیشرفته تر و مبتنی بر آموزش های دشوارتر تحت كنترل ربات ها درمی آیند و بنابراین ضروری می باشد جوانان امروزی آموزش های دانشگاهی و فنی و حرفه ای را جدی تر بگیرند.

1397/01/15
16:23:46
5.0 / 5
5696
تگهای خبر: ربات , كنترل , هوش مصنوعی
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت