رمز من - ramzeman

ماهواره های دوقلوی ناسا به فضا پرتاب شدند

ماهواره های دوقلوی ناسا به فضا پرتاب شدند رمز من: شركت اسپیس ایكس امروز(چهارشنبه 23 مه) ماهواره های ناسا را با موشك فالكون 9 به فضا پرتاب كرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شركت "اسپیس ایكس"(SpaceX)، دو ماهواره جدید ناسا و پنج ماهواره ارتباطی "ایریدیوم نكست"(Iridium Next) را به فضا پرتاب كرد.
این ماهواره ها، ساعت EDT 3: 47(00: 17 به وقت تهران)، به همراه موشك "فالكون 9"(Falcon 9)، از "پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ"(Vandenberg Air Force Base) در كالیفرنیا به پرواز درآمدند.
در این ماموریت، دو ماهواره "GRACE-FO" به فضا پرتاب شدند تا كار ماموریت "گریس"(GRACE) ناسا یعنی ردیابی حركات آب در سراسر زمین را ادامه دهند.


در ماه ژانویه سال جاری، شركت اسپیس ایكس، از تقویت كننده موشك فالكون 9 در ماموریت "زوما" (Zuma) هم بهره برده بود. ماموریت زوما كه برای نیروی هوایی آمریكا انجام شده بود، با سقوط این موشك به اقیانوس به پایان رسید اما محققان تشخیص دادند كه موشك فالكون 9، علت حادثه پیش آمده نبوده است. بعد از آخر ماموریت زوما، تقویت كننده جهت استفاده در یك فرود عمودی به پایگاه كیپ كاناورال در فلوریدا بازگردانده شد و شركت اسپیس ایكس، آن را برای پرواز امروز تعمیر كرد.
موشك فالكون 9، در مرحله دوم، حدود 12 دقیقه بعد از پرتاب، ماهواره های دوقلو را برای ماموریت GRACE-FO در مدار نزدیك به قطب قرار داد. سپس، به یك مدار بالاتر رفت تا ماهواره های ایریدیویم نكست را در جای خود قرار دهد. اسپیس ایكس تایید نمود كه حدود یك ساعت بعد از پرتاب، این پنج ماهواره، با موفقیت به كار افتادند.


پنج ماهواره ایریدیوم، به مجموعه ای از 50 ماهواره متعلق به شركت آمریكایی "ایریدیوم كامیونیكیشنز" (Iridium Communications) محلق خواهند شد تا تعداد ماهواره ها به 55 برسد.
ماهواره های GRACE-FO هم مقرر است ماموریت گریس را كه كار آن، نقشه برداری از آب و یخ موجود در زمین با سنجش تغییرات دامنه جاذبه زمین از سال 2002 تا 2017 بود، ادامه دهند.1397/03/03
20:17:19
5.0 / 5
4845
تگهای خبر: ماهواره , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت