رمز من - ramzeman
پژوهشگران هندی بررسی كردند

تاثیر یوگا بر حملات قلبی

تاثیر یوگا بر حملات قلبی رمز من: پژوهشگران هندی دریافتند كه تمرینات یوگا احتمال بستری شدن و مرگ ناشی از حملات قلبی را می كاهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تلگراف، محققان به تازگی با انجام مطالعات جدیدی دریافتند كه "یوگا" به بیمارانی كه حمله قلبی داشته اند كمك می نماید كه سریع تر بهبود یابند.
یوگا همینطور احتمال بستری شدن و مرگ ناشی از حملات قلبی را می كاهد.
"یوگا" ورزشی جسمی و روانی است كه منشا آن در هند بوده و می توان آنرا علم كنترل امواج فكر و مهار قوای ذهن به منظور تسلطی همه جانبه بر توان بالقوه خود دانست.
این مطالعه توسط انجمن تحقیقات پزشكی هند انجام شده و در انگلیس صورت گرفته است. محققان این پروژه پیشنهاد داده اند كه تمرینات تنفسی، فیزیكی و آرامش بخش به صورت قابل توجهی كیفیت زندگی را بهبود می بخشد.
پزشكان ۲۴ بیمارستان در سراسر هند بیشتر از سه سال به بررسی سلامت ۴۰۰۰ بیمار كه به حملات قلبی دچار شده بودند، پرداختند.
حدود نیمی از این بیماران مرتبا به مصرف دارو پرداختند و رژیم غذایی مناسبی را پیش گرفتند. این افراد در عین حال به انجام تمرین های یوگا هم پرداختند.
"دورایراج پرابهاكاران"متخصص قلب و معاون بهداشت عمومی هند و سرپرست این پروژه اظهار نمود: ما شواهدی به دست آورده ایم كه نشان داده است تمرینات یوگا كه قیمتی هم ندارد و بی خطر است، برای بیماران قلبی اثرات سودمندی دارد.
وی این نتایج را در نشست علمی انجمن قلب آمریكا در شیكاگو اعلام نمود.
این بیماران طی ۱۳ جلسه و در بیشتر از سه ماه، تمرینات یوگا انجام دادند.
پزشكان مشاهده نمودند، در بیمارانی كه ۱۰ یا بیشتر از ۱۳ جلسه تمرینات یوگا انجام دادند، خطر مرگ و بستری كم تر بود.1397/08/21
18:42:07
5.0 / 5
5180
تگهای خبر: كنترل , كیفیت , متخصص , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت