رمز من - ramzeman
راه اندازی پایگاه داده سبز

استفاده از شبكه های اجتماعی با هیدروژن

استفاده از شبكه های اجتماعی با هیدروژن به گزارش رمز من پیل سوختی هیدروژنی عمدتا برای تامین نیروی وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند، اما آنها به زودی می توانند استفاده دیگری پیدا نمایند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، گروه خودروسازی دایملر و شركت فناوری HPE به دنبال استفاده از پیل سوختی(سلول های سوخت) هیدروژنی در اتاق سرور به منظور عرضه خدمات اینترنت هستند.

دایملر، HPE و مركز نوآوری های برقی و آزمایشگاه ملی انرژی تجدیدپذیر آمریكا، در حال گسترش استفاده از پیل سوختی به شبكه های كوچك داخل مراكز داده هستند.

دایملر (Daimler) یك شركت خودروساز آلمانی و چند ملیتی است، كه از لحاظ میزان درآمد سالیانه، بعد از تویوتا و گروه فولكس واگن، سومین خودروساز بزرگ جهان به شمار می آید. این شركت، از نظر تعداد خودروهای تولید شده، در رتبه چهاردهم قرار دارد، همینطور تابحال به عنوان بزرگترین كامیون ساز جهان شناخته می شود.

انرژی خورشیدی و باد مقدار زیادی انرژی فراهم می كنند، اما پیل های سوختی می توانند اگر تقاضای انرژی بیش از حد بالا باشد یا قطعی برق رخ دهد، انرژی لازم را تامین كنند.

شركت ها مجبور نیستند به شدت به موتورهای دیزلی و یا دیگر پشتیبان های ناسازگار با محیط زیست وابسته باشند تا از عهده تقاضای مشتریان برآیند.

پیل های سوختی برخلاف سیستم های رایج هیچ محدودیتی ندارند چون كه می توانند تا زمانیكه هیدروژن وجود داشته باشد به فعالیت خود ادامه دهند.

این كار با عرضه نمونه های اولیه از همین امسال آغاز می گردد. البته باید در نظر داشت كه اجرایی شدن آن مدتی طول خواهد كشید.

HPE با شركای خود همكاری می كند تا پیل های سوختی را به سیستم های موجود رایانه ای و آی تی منتقل كند.

با این وجود، این كار می تواند گام بلندی در مسیر دستیابی به مراكز كاملا سبز داده باشد و مهم تر از همه، نوید آن را می دهد كه پیل های سوختی یك آینده مترقی خواهند داشت، حتی اگر صنعت خودرو به طور كامل به سمت تولید خودروهای برقی حركت نماید.

پیل های سوختی ممكن است در صنعت خودرو كاربرد وسیعی نداشته باشند، اما می توان اطمینان داشت كه شبكه اجتماعی مورد علاقه شما حتی اگر سرور با خاموشی و قطعی كامل مواجه شود، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

پیل سوختی(Fuel cell) یك مبدل انرژی شیمیایی به انرژی الكتریكی است. این تبدیل مستقیم بوده و از بازده بالایی برخوردار می باشد.

معروف ترین نوع پیل سوختی هم اكنون پیل سوختی هیدروژنی است. انواع دیگر پیل سوختی مانند پیل سوختی متانول هم كاربردهای خاصی دارند.

در مورد پیل سوختی هیدروژنی می توان گفت كه در این تبدیل از عمل عكس الكترولیز آب استفاده می گردد، به عبارت دیگر از واكنش بین هیدروژن و اكسیژن، آب، حرارت و الكتریسیته تولید می گردد.

هر سلول در پیل های سوختی از سه جزء آند، كاتد و الكترولیت و غشا تشكیل شده است. 

1396/08/22
20:54:00
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: انرژی , شبكه , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت