رمز من - ramzeman
با طراحی اسباب بازی شبیه ساز صدای خودرو

هوندا در فكر آرام كردن نوزادان است!

هوندا در فكر آرام كردن نوزادان است! رمز من: یك خودروساز ژاپنی یك اسباب بازی به شكل خودرو طراحی نموده است كه صدای موتور آن به شكل صدایی پخش میگردد كه نوزادان در رحم مادر می شنوند و سبب آرام كردن سر و صدای آنها میگردد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بسیاری از والدین برای آرام كردن نوزادان خود، آنها را سوار خودروی خود می كنند تا با یك چرخ زدن آرام شود. حالا شركت هوندا بر طبق این مفهوم یك ابزار توسعه داده است. اما به جای آوردن كودك به خودرو، اسباب بازی "سوند سیتر"(Sound Sitter)، خودرو را پیش كودك می آورد!

این شركت صداهای 37 موتور خودروی مختلف همچون مدلهای مختلف سیویك، آكورد و اینتگراس را آزمایش كرد و در نهایت دریافت كه صدای موتور NSX در تسكین نوزادان موثر واقع میگردد.

هنگامی كه محققان این آزمایش را روی نوزادان تازه متولد شده از سن شش ماه تا 1.5 سال انجام دادند، 11 نوزاد از هر 12 نوزاد آرام شدند و دستگاه ها، كاهش ضربان قلب را ثبت كردند.هوندا در وبسایت خود توضیح داد كه این آرامش امكان دارد به این علت باشد كه فركانس های پایین صدای موتور این اسباب بازی مشابه آنچه نوزادان در رحم مادر می شنوند، است.

هوندا صدای موتور NSX خودرا در دل یك اسباب بازی قرمز رنگ به شكل یك خودرو قرار داده و در یك رویداد كه بتازگی برگزار شد، پدران و مادران آنرا روی كودك خود امتحان كردند.

البته این شركت، قصد ندارد این اسباب بازی را به تولید انبوه برساند، اما صدای سه موتور NSX، اینتگرا تیپ R و S2000 به صورت آنلاین در دسترس می باشد.هوندا تنها خودروسازی نیست كه اهتمام در آرام كردن كودكان داشته است. سال گذشته، شركت فورد یك تخت كودك را به نمایش گذاشت كه با تقلید حركات خودرو، حس ماشین سواری را به كودك القا می كرد. این تخت همین طور صداهای موتور را پخش می كرد و چراغ های خیابان را شبیه سازی می كرد تا سواری در یك ماشین را به صورت بی نقص شبیه سازی كند.علاوه بر این، شركت های دیگر، مانند "اسنو"(Snoo)، صداهای رحم را شبیه سازی كرده است تا بچه ها را آرام كند.
1397/10/01
23:37:04
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: آنلاین , تولید , رمز , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت