رمز من - ramzeman

توسعه ضربان ساز بی سیم مغز برای درمان اختلالات عصبی

توسعه ضربان ساز بی سیم مغز برای درمان اختلالات عصبی رمز من: پژوهشگران ˮدانشگاه كالیفرنیا، بركلیˮ(University of California Berkeley) یك محرك جدید عصبی طراحی نموده اند كه می تواند همزمان، جریان الكتریكی مغز را شنیده و آنرا تحریك كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، محرك عصب مذكور كه پژوهشگران آمریكایی توسعه داده اند، به صورت بالقوه می تواند درمان های مناسب را برای بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند صرع و پاركینسون عرضه نماید.
نام این دستگاه "WAND" است و همانند یك "ضربان ساز"(pacemaker) برای مغز عمل و فعالیت الكتریكی مغز را كنترل می كند و تحریك الكتریكی را در صورت تشخیص موردی غیرطبیعی ارسال می كند.
این دستگاه می تواند در پیشگیری از لرزش های ناشی از ناتوانی یا تشنج در بیماران مبتلا به انواع بیماری های عصبی بسیار موثر باشد اما امواج الكتریكی كه قبل از تشنج یا لرزش احداث می شوند، می توانند بسیار ظریف باشند و فركانس و قدرت تحریك الكتریكی مورد نیاز برای پیشگیری از آنها باز به همان اندازه ظریف و قابل لمس هستند.
WAND، یك دستگاه "بی سیم مصنوعی نظارت بر فعالیت مغز "(wireless artifact-free neuromodulation) است، به این معنا كه هنگامی كه یاد بگیرد كه نشانه های لرزش یا تشنج را تشخیص دهد، می تواند پارامترهای تحریك را به تنهایی برای پیشگیری از حركات ناخواسته تنظیم كند و به این علت كه "حلقه بسته"(closed-loop) است، می تواند این پارامترها را در زمان واقعی تنظیم كند. "حلقه بسته" به مدلول آن است كه می تواند به صورت همزمان تحریك را شناسایی و آنرا ضبط كند.


"ریكی مولر"(Rikky Muller) استادیار علوم مهندسی برق و علوم كامپیوتر در "دانشگاه كالیفرنیا، بركلی" اظهار داشت: روند یافتن درمان مناسب برای یك بیمار بسیار پرهزینه است و می تواند سال ها طول بكشد. كاهش قابل ملاحظه ای در هزینه و مدت زمان آن می تواند به صورت بالقوه منجر به نتایج موثر شود. ما می خواهیم دستگاه را فعال نماییم تا بتوانیم بهترین راه برای تحریك یك بیمار را متوجه شویم و كاربران فقط می توانند این كار را تنها با گوش دادن و ضبط نشانه های عصبی انجام دهند.
WAND می تواند فعالیت الكتریكی بیشتر از ۱۲۸ كانال مغز را ثبت كند.
"سامانتا سانتاكروز "(Samantha Santacruz) استادیار دانشگاه تگزاس در آستین و استاد سابق "دانشگاه كالیفرنیا، بركلی" اظهار داشت: به منظور نمایش درمان مبتنی بر تحریك با حلقه بسته، كه یك هدف بزرگ برای افراد مبتلا به پاركینسون و صرع و انواع اختلالات عصبی است، بسیار مهم می باشد كه به صورت همزمان ضبط و تحریك عصبی صورت گیرد، اما تابحال هیچ دستگاهی وجود نداشته است.
یافته های این مطالعه در مجله "Nature Biomedical Engineering" منتشر گردید.
1397/10/11
22:57:24
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: كاربر , كامپیوتر , كنترل , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت