وقتی تشخیص هوش مصنوعی بهتر از پزشكان است

وقتی تشخیص هوش مصنوعی بهتر از پزشكان است رمز من: مطالعات جدید نشان داده است كه ˮهوش مصنوعیˮ بهتر از پزشكان می تواند شروع سرطان دهانه رحم را تشخیص دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان موسسه ملی سرطان درآمریكا اخیرا مطالعات جدیدی را انجام داده اند و یك الگوریتم كامپیوتری توسعه داده اند كه می تواند تغییرات قبل از بروز سرطان در دهانه رحم زنان را ۱.۳ برابر بهتر از آزمایش های استاندارد موجود تشخیص دهد.
آزمایشاتی كه تابحال انجام شده اند، قادر به تشخیص عفونت و التهاب نبوده اند و علاوه بر آن نتوانسته اند تغییرات قبل از بروز بیماری را تشخیص دهند.
تیم تحقیقاتی این پروژه اعلام كردند، مدل هوش مصنوعی ساخت ما سریع تر، ارزان تر و دقیق تر است و می تواند در كشورهایی كه به روش های پیشرفته غربالگری دسترسی ندارند، مورد استفاده قرار گیرد.
سرطان دهانه رحم ابتدا از گردن رحم آغاز می گردد. انجمن سرطان آمریكا برآورد كرده كه بیشتر از ۱۳ هزار زن آمریكایی در سال ۲۰۱۹ به این سرطان گرفتار خواهند شد كه این تعداد به مرگ ۴هزار و ۲۰۰ نفر زن آمریكایی منجر خواهد شد.
این الگوریتم هوش مصنوعی جدید می تواند در غربالگری سرطان دهانه رحم مقرون به صرفه تر باشد.
محققان امیدوارند در آینده بتوانند این الگوریتم را در گوشیهای همراه اجرا كنند تا هر زنی در هر نقطه از جهان بتواند با استفاده از تصاویر دهانه رحم از نتیجه آزمایش خود به سرعت آگاهی یابد.1397/10/22
15:17:43
5.0 / 5
4132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت