رمز من - ramzeman

عرضه عمومی نسخه تازه اندروید در سال ۲۰۱۹

عرضه عمومی نسخه تازه اندروید در سال ۲۰۱۹ به گزارش رمز من اخیرا جزئیات جدیدی در مورد تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید به نام اندروید كیو انتشار یافته است كه نشان دهنده تغییرات اساسی در بخش تنظیمات حریم شخصی آن است.به گزارش رمز من به نقل از بیزینس اینسایدر، ویدئویی كه در مورد این سیستم عامل در فضای مجازی انتشار یافته، نشان داده است امكانات جدیدی در چارچوب حالت سیاه یا dark mode هم جهت استفاده از گوشی یا تبلت مجهز به این سیستم عامل در نور كم و برای كاسته شدن از آزار چشم در نظر گرفته شده است. البته در این حالت مصرف باتری هم به میزان قابل توجهی كاسته می شود.
البته به نظر می آید گوگل تا پیش از زمان ارائه رسمی این سیستم عامل باز هم تغییراتی را در آن تولید كند. آندروید كیو كه به Android Pie هم مشهور است، بطور قطع امسال میلادی در دسترس عموم قرار می گیرد. البته مطابق معمول ابتدا كاربران گوشیهای پیكسل گوگل امكان استفاده از آنرا خواهند داشت.

بر اساس اطلاعات در دسترس مقرر است آندروید كیو جهت استفاده كاربران گوشیهای پیكسل در ماه آگوست در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.
در نسخه تازه اندروید به منظور بررسی میزان دسترسی های هر برنامه یا اپلیكیشن هم امكانات گسترده تری در نظر گرفته شده تا از این طریق مشخص شود آیا یك برنامه خاص اطلاعات مربوط به موقعیت مكانی كاربران یا داده های لیست تماس را برای اشخاص ثالث ارسال می كند یا خیر.
همچنین می توان نحوه دسترسی هر اپلیكیشن را در اندروید جدید به اطلاعات مربوط به موقعیت مكانی برنامه ریزی كرد تا یك برنامه به صورت همیشگی یا در ساعاتی خاص به موقعیت مكانی كاربر دسترسی داشته باشد یا این دسترسی هیچگاه وجود نداشته باشد. اندروید كیو پس از باز كردن هر اپلیكیشن برای نخستین بار این سوال را از كاربر می پرسد. مسدود كردن یا مجاز كردن دسترسی برنامه ها به دوربین و میكروفون و غیره گوشی هم به همین شیوه ممكن خواهد بود.

1397/10/30
13:37:04
5.0 / 5
5181
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت